Soome turist asendumas britiga

Inge Rumessen 11. mai 2001, 00:00

?Kui tavaliselt moodustavad enamiku hotellide külastajaskonnast soomlased, siis pikaajalise kampaania tulemusel on meil esikohal britid,? tõdes Grand Hotel Tallinna müügidirektor Edvard Mihkelsaar. ?Britid on Tallinna avastanud sellise weekend-kohana, kus mõnusalt shopata ja aega veeta,? selgitas ta ja lisas, et Londonis on Tallinna ööelu väga populaarseks saanud.

Selle aasta esimeses kvartalis on Tallinna tulnud 11 protsendi võrra vähem soomlasi kui möödunud aasta samal ajal. Samas on hüppeliselt, 48 protsendi võrra, kasvanud inglastest turistide arv.

?Viimastel aastatel näitab trend soomlaste huvi vähenemist Tallinna vastu ja seda just ühepäevareisijate osas,? rääkis Eesti Turismiagentuuri projektijuht Piret Kallas. Tüüpiline Viru tänava õlut joov või Kadaka turu kaubareisijast soomlane on asendumas intelligentse põhjanaabriga, kes tuleb Eestisse pikemaks ajaks ja ei piirdu ainult pealinna vaatamisväärsustega.

Soome turismiarenduskeskuse Eesti esinduse turundusjuhi Mall Oja sõnul on soomlaste seas meie sanatooriumid kõrge populaarsuse saavutanud. ?Siin on ikka kõige parem hinna ja kvaliteedi suhe.?

Sadamatkate internetilehekülg pakub soomlastele ravi- ja puhkamisvõimalusi kuni kümnes Eesti sanatooriumis.

Pärnus asuva Tervise sanatooriumi juhataja Vello Muliini sõnul on viimastel aastatel üle 60 protsendi patsientidest soomlased. ?Just hetk tagasi rääkisin ühe soomlasega, kes on meil juba 14. korda,? ütles Muliin. ?Siinsed sanatooriumid on kuni kolm korda odavamad kui Soomes,? selgitas ta ning lisas, et enamasti tullakse siia nädalaks ajaks end ravima.

Piret Kallase sõnul on soomlaste seas hinda läinud puhkuse veetmine Eestis. ?See on alternatiiv siseturismile, samas suhteliselt odav ning lähedal,? ütles Kallas. ?Palju tuntakse huvi ka suvilate üürimise vastu, nii et suvel on nõudlus suurem, kui eestlased pakkuda suudavad.?

Statistika näitab, et eriti populaarsed kohad on Saare- ja Läänemaa ning Pärnu. Pärnu Karusselli kodumajutuse perenaine Helle Martinson ütles, et suvel on terve maja soomlasi täis. ?Ega ma reklaami enam eriti teinud polegi, sest päevad läbi on telefon punane ja ma pean soovijatele ära ütlema.

Läänemaal Roosi turismitalu pidav Imbi Roos aga ütles, et ei taha soomlasi eriti öömajale võtta. ?Õnneks käib siin palju sakslasi, kes on huvitatud loodusmatkadest,? selgitas ta. ?Eelmisel aastal polnud mul peaaegu ühtegi vaba päeva ja ka see suvi tuleb hirmus tihe,? sõnas Roos ja lisas, et peamiselt on aidanud kliente saada internetilehekülg.

Soomlaste peamise peatumispaigana tuntud Viru hotelli majutusdirektor Anu Soosaar ütles, et ei näe ohtu 1?2 päeva Soome turistide arvu vähenemisele. ?Kui kiirlaevad pandi käima, siis kardeti, et majutuse osakaal langeb. Tegelikult seda aga ei juhtunud, sest kui inimene teab, et tal on võimalik iga hetk minna ja tulla, annab see talle pigem vabaduse puhkust nautida,? rääkis Soosaar.

Turismiga tihedalt kokkupuutuvad inimesed oletasid, et ühepäevaturistide vähenemine on tingitud tüdimusest ning ilmselt on hakatud huvi tundma teiste riikide vastu.

?See toode on hakanud närtsima,? ütles Soosaar. ?Kui juba tulla, siis on mõttekas ka ööbida.?

Hotellide arvu kiire kasv aga pole omanikke veel kuivale jätnud. Viru hotell näiteks prognoosib ka selleks suveks üle 90protsendilist täituvust.

Grand Hotel Tallinna müügijuhi Edvard Mihkelsaare sõnul on igal pool maailma hotellinduses levimas uus trend. ?Ei müüda enam pelgalt tuba ja hommikusööki, vaid ka kõike muud sinna juurde kuuluvat alates linna külastustest, mis ahvatleks inimesi paketti ostma.?

Piiristatistika järgi on Saksamaalt tulnud turistide arv kasvanud 10 protsenti, T?ehhist ja Poolast aga vastavalt 49 ja 39 protsenti.

Piret Kallase sõnul on rootslaste arvu vähenemise peamiseks põhjuseks ilmselt see, et varem iga päev Tallinna?Stockholmi liinil sõitnud reisilaev teeb nüüd reise ülepäeviti.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing