Uus tarvikukett annab autole kiiret esmaabi

Tõnu Tramm 11. mai 2001, 00:00

Äsja Eestisse jõudnud Soome elektritarvikute müüja ZN (Zenith of the World?s Car Electrical Specialist Network) erineb senistest tarvikumüüjatest eeskätt põhjaliku andmebaasi poolest. Kui näiteks mõnel vähelevinud autol lakkab generaator töötamast, siis ei hakata otsima uut generaatorit auto margi järgi ja ei öelda, et tuleb osta uus originaalseade, vaid pakutakse erinevaid alternatiive. Näiteks uuritakse võimalust olemasolev generaator kohapeal taastada, otsides talle sobilikke varuosi generaatori seerianumbri alusel. Enamasti toodavad analoogseid generaatoreid ja nende varuosi mitmed erinevad firmad ja mõne tooted on kindlasti olemas kas kohapealses laos või Soome kesklaos.

Sama skeem kehtib kõikide elektriseadmete ja kõikide automarkide puhul, sõltumata väljalaskeaastast või riigist, kus auto toodetud. Elektriseadmed pärinevad siiski kindlatelt tootjatelt ja nagu kinnitab ZNi projekti vedav OÜ Melasi Auto turundusjuht Eero Põllu, leiab ZN mingi lahenduse alati. Edasine on juba ostja enda otsustada, kas lasta seade remontida kohapeal, osta taastatud seade, B-grupi tootja analoogseade või originaalseade. Kõik nad on erineva hinnaga ja mõistagi vastavuses edaspidise tööeaga. Taastatud seade ei saa olla kunagi sama töökindel kui uus originaalseade.

Ehkki ZNi kaubamärgi tunnuslause on ?Autoelektri varuosade asjatundja?, ei piirdu varuosakett pelgalt elektritoodetega. Lisaks pakutakse korralikku valikut diiselmootorite varuosi, tööriistu ning isegi aiakääre. Diislivaruosade osas on esindatud Saksa tootjate Monark Diesel ja Flag tarvikud, tööriistade seas domineerib Uniori ja Blueline?i kaubamärk. Kõik need kaubamärgid vastavad Euroopa kvaliteedinõuetele ning seda hirmu, et pakutakse Hiina või Korea nn ühekordseks kasutamiseks mõeldud kaupu, Eero Põllu sõnul ei ole. Lisaks on saadaval varuosi traktoritele, paatidele, haagistele ja kõikidele teistele liikuvatele seadmetele.

Pärnu paadiomanike seas sai uus kauplus ruttu väga ?kuumaks? kohaks, sest näiteks paati sattunud vett välja pumpav pilsipump, mille eest mõnes kohas küsitakse tuhandeid, maksab ZNi kaupluses 262 krooni.

ZNi kaubamärki esindab Eestis OÜ Melasi Auto ja hetkel on firma jõudnud avada üle Eesti 4 kauplust. Õigupoolest on firmal endal kauplus vaid Tallinnas ja Pärnus. Tartus ja Kuressaares on sõlmitud leping varuosamüüjatega, kes nimetatud kaubamärki esindavad. Lisaks kavatseb ettevõte sõlmida lepingu veel nelja varuosamüüjaga, et katta kogu Eesti. Seetõttu on oodata ZNi kaubamärgi peatset saabumist Paide, Haapsalu ja Rakvere kanti ning Ida-Virumaale. Millal ja kuhu täpselt, on veel vara rääkida.

http://www.melasiauto.ee

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing