Raudteejuhid ootavad müügi allkirjastamiseks nõukogu heakskiitu

11. mai 2001, 08:04

Eesti Raudtee (ER) juhtkond jättis eile erastamisagentuuri ja Baltic Rail Service?i vahel sõlmitud erastamislepingu allkirjastamata, põhjendades seda sooviga lepingut eelnevalt ka nõukogule tutvustada, kirjutab Postimees.

ERi juhatus loodab lepingust nõukogule ülevaate anda järgmise nädala algul, mil peaks toimuma nõukogu järjekordne istung.

?Ühest küljest pole meil põhjust allakirjutamisega kiirustada, sest lepingust lähtuvalt on meil sellega aega 29. juunini, teisalt ei taha me nii olulist otsust iseseisvalt langetada ning sellega on nõus ka teede- ja sideminister Toivo Jürgenson,? lausus ERi kommunikatsioonidirektor Andrus Kuusmann.

Samas ei tähenda eilse tähtaja täitmatajätmine Kuusmanni kinnitusel seda, nagu ei kavatsekski raudteejuhid lepingut allkirjastada.

ERi senist omanikku Eesti riiki esindava teede- ja sideministeeriumi pressiesindaja Aap Tänava sõnul ei tekita eilse tähtaja täitmatajätmine siiski mingeid probleeme, sest erilist mõju neil allkirjadel lepingu jõustumisele pole.

Tänava sõnul ei tähenda juhtunu ka seda, et raudtee praegused juhid kindlasti oma ametikoha kaotaksid, kuid ta ei välista seda. ?Tõenäoliselt ootame need allkirjad lihtsalt ära,? lausus Tänav.

Erastamisagentuuri esindaja Katrin Kivi hinnangul oleks raudteejuhid pidanud nimetatud tähtajast siiski kinni pidama. Kivi sõnul on raudteejuhtide allkirju lepingule vaja, et nad kinnitaksid kõik seal leiduvad andmed Eesti Raudtee senise tegevuse kohta ning kiidaksid heaks ka erastajate äriplaani.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing