Euroturistide armee tuleb

Viktoria Korpan 14. mai 2001, 00:00

Kas Eurovisiooni lauluvõistlus korraldatakse riigi abiga või ilma, selgub hiljem.

Peaminister Mart Laar kinnitas eile õhtul ETA-le, et eurolaulu võistluse korraldamine on Eestile tõsine väljakutse.

?Arvan, et veel paar aastat tagasi ei oleks Eesti endale sellise ürituse korraldamist lubada saanud, kuid elu läheb edasi. Valitsus toetab eurolaulu kontserdi toimumist igati, see ei ole ainult ETV siseasi,? ütles Laar.

Laari sõnul võib valitsus kaaluda oma teisipäevasel istungil ka võiduka eurolaulu tiimi premeerimist, kuid ettepanek selleks peab tulema kultuuriministrilt.

ASi Saku Suurhall projektijuht Riho Remmel, kes ka ise Kopenhaagenis Eurovisiooni lauluvõistluse lõppkontserdil viibis, ütles ETA-le, et juba sel sügisel valmiv hall on suurürituse korraldamiseks valmis.

?Valitsus on koos rahvaga väga rõõmus Eurovisiooni võidu üle, meil on väga-väga hea meel selle üle, tänu selle võidule saab Eesti veel rohkem sõpru ja toetajaid juurde,? ütles valitsuse pressinõunik Priit Põiklik eile.

?Kui ETV hakkama ei saa, siis peab valitsus kaaluma toetamist, kuid Eurovisiooni korraldamine ei ole riigi ülesanne,? ütles Põiklik.

Põiklik tõi näiteks Iirimaad, kus on Eurovisiooni võistlus toimunud mitu korda. ?Iirimaal on alati hakkama saadud ilma riigi toetuseta,? ütles ta.

Ringhäälingu nõukogu liige, Keskerakonna presidendikandidaat Peeter Kreitzberg ütles, et Eurovisiooni korraldamine Eestis pole ainult ETV asi, vaid terve riigi asi. ?Arvan, et valitsus peaks osalema ja toetama lauluvõistluse korraldamist, tuleb kokku kutsuda komisjon, kes selle küsimusega hakkab tegelema,? rääkis Kreitzberg.

Reval Hotelligrupi tegevdirektor ja hotell Olümpia tegevdirektor Feliks Mägus ütles, et Eurovisiooni võit on väga edukas samm Eesti tutvustamisel mujal maailmas. ?Keegi ei tule Eestisse hotelli pärast, tullakse sündmuste pärast, Eurovisiooni korraldamine on suur positiivne samm ja pikaajaline investeering ? need, kes tulevad siia ainult Eurovisiooni pärast, võivad ka järgmine aasta niisama tulla,? sõnas Mägus. ?Analoogset sündmust ei oskagi näiteks tuua.?

Mägus lisas samuti, et ainult Eurovisiooni tõttu uusi hotelle ehitada pole mõtet. ?Tallinna hotellides on kokku 3500 tuba, alati on võimalik majutada väljaspool Tallinna,? rääkis ta. ?Maikuu on aga alati olnud hotellides kõrghooaeg, seega need, kes tahavad tulla Eurovisioonile, pidanuks helistama ja majutuskoha kinni panema juba eile.?

Uus peatükk Eesti edu loos: Eurovisioon

Taanis tehti ajalugu

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing