Lasnamäe ühes hinnas Mustamäega

Ain Kivisaar 14. mai 2001, 00:00

Tallinna äärelinna korterite hinnad on sügisega võrreldes kallinenud oodatust oluliselt kiiremini. Mustamäel ja Õismäel on hinnatõusu vedajad 2toalised korterid, mille hinnad on tõusnud poolaastaga ligi 20. Lasnamäe enimhinnatud eesosas on korterite hinnad kallinenud kuni 25. Soodsa hinnataseme tõttu viimastel aastatel keskmisest tunduvalt kiiremini tõusnud Lasnamäe korterite hinnad on viinud hinnatasemete ühtlustumiseni magalarajoonides ? 2toaliste korterite hinnaerinevused Lasnamäe eesosa, Mustamäe ja Õismäe vahel ei ületa 15, jäädes keskmiselt 5000?5900 kr/m² vahemikku. Kuna Mustamäel paiknevad korterid on ülejäänutest keskmiselt 5 m² (10) võrra väiksemad, on absoluuthindades esmakordselt Lasnamäe hinnatase võrdsustumas Mustamäe hindadega.

Magalarajoonides piirkonnasiseselt enim hinnatud asukohtades ja elamutes paiknevate heas seisukorras korterite hinnad on jõudnud 7000 kr/m² tasemeni, mida võib pidada ligilähedaseks põhjendatud tipphinnale. Selliste korterite edasine hinnakasv on sõltuvuses uute korterite hinnast ja pakkumise mahust.

Suureneb hinnadiferents Lasnamäe erinevate piirkondade vahel. Ostjate eelistuse tõttu on enim kasvanud Paekaare, Katleri ja Kalevipoja tänava piirkonna hinnatase, vähem aga Lasnamäe tagumine osa ? Mahtra, Kärberi jt tänavad. Sarnaste korterite hinnavahe ulatub nimetatud piirkondades 30 000?50 000 kroonini. Kuna enamik tehingutest teostatakse pikaajalise laenurahaga, võib prognoosida jätkuvalt inimeste valikukriteeriumiks pigem paremat piirkonda kui soodsat hinda.

Mustamäel on nõutud kesklinnapoolses osas paiknevad korterid (Siili, Sääse jt tänavad), kuna sealsete elamute ja ümbruskonna heakord on oluliselt parem vanematest rajoonidest (Ehitajate, Akadeemia, Sütiste). Vastupidiselt nõudlusele paikneb enamik pakutavatest korteritest vaid veerandi kogu Mustamäed hõlmavas tagumises osas. 2toaliste korterite hinnad algavad seal 220 000 kroonist (2000. aasta sügisel 180 000 krooni).

Haaberstis on hinnatud Väike-Õismäel paiknevad korterid, Järveotsa piirkonna elamispinnad on mõnevõrra vähem nõutud, seetõttu ka odavamad. Kuigi pakkumise vähenemise tendents on iseloomulik kõigile magalarajoonidele, on see eriti märgatav Õismäe puhul. Põhjus on atraktiivsete, kõrge kvaliteediga elamispindade pakkumiste vähesus ja pakutavate ootustele mittevastavus.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing