Norma on parem aktsia kui Nokia

Tõnis Oja 14. mai 2001, 00:00

Hiljuti väitis mu hea kolleeg, kes aastatel 1996?97 oli aktiivne investor, et Tallinna börsile pole mõtet investeerida, sest hinnad seal ei liigu. Analoogiliste väljaütlemistega on varem välja tulnud ka teised arvamusliidrid eesotsas endise peaministri Tiit Vähiga.

Mina olen vastupidisel arvamusel ? Tallinna börsil noteeritud aktsiatesse investeerinud inimesed on viimase paari-kolme aasta jooksul teeninud päris korralikult.

Möödunud aastal kerkis Äripäeva indeks 24 protsenti, jäädes sellega maha vaid Hiina aktsiaturust. Plussiga lõpetanud aktsiaturgusid sai möödunud aastal üldse kokku lugeda ühe käe sõrmedel. Veel edukam oli Eesti aktsiaturule ülemöödunud aasta, mil Äripäeva indeks kerkis peaaegu 40 protsenti.

Väga hästi on viimase kolme aasta jooksul liikunud börsil enim kaubeldud aktsiad eraldi võttes. Erandiks on vaid Telekom.

Hansapanga aktsia kerkis ülemöödunud aastal 100, möödunud aastal 40 ja selle aasta nelja ja poole kuuga üle 6 protsendi. Veel paremini on läinud Normal, mis ülemöödunud aastal kerkis enam-vähem samas taktis Soome Nokiaga (üle kolme korra), erinevalt Nokiast on aga Norma liikunud ülespoole ka möödunud ja sel aastal.

Tallinna börsi probleem on viimastel aastatel olnud ettevõtete vähesus ja aktsiaturu väike likviidsus. Investeerimiseks pole likviidsuse puudumine suur takistus, küll aga paneb see piirangud spekuleerimisele. Ehk teisisõnu Tallinna börs on hea koht investeerimiseks, ent mitte spekuleerimiseks.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing