Reformierakond otsustab Mõisa umbusaldamise

Kristi Malmberg 14. mai 2001, 00:00

Reformierakonna Tallinna piirkonna juhi Urmas Paeti sõnul loodavad nad peale oma erakonna volikogu fraktsiooni ja nelja Mõõduka toetust ka Isamaaliidu volikogu fraktsioonist ning teistest fraktsioonidest. ?Häälte kogumine ei tohiks probleem olla,? väitis Paet.

Umbusalduse avaldamiseks on 64liikmelises Tallinna linnavolikogus vaja vähemalt 33 toetushäält. Lähim võimalus umbusaldusavalduse esitamiseks on Reformierakonnal eeloleval neljapäeval, mil toimub järjekordne Tallinna linnavolikogu istung. Hääletusele saab avalduse panna kahe nädala pärast järgmisel volikogu istungil.

Isamaaliidu peasekretär Andres Ammas ütles pühapäeval, et Tallinna piirkonna üldkoosolek ei arutanud Isamaaliidu edasist strateegiat umbusaldusavalduse esitamise korral ja ka linnapea ei tõstatanud seda küsimust. ?Tahaks küll väga loota, et tüli vaibub,? märkis Ammas. ?Loodan, et linnapeal on võimalik oma suhtlemismaneeri muutes partneritega edukamaid läbirääkimisi pidada.?

Ammas ei uskunud, et Isamaliidu volikogu fraktsioon umbusaldusavaldusega linnapeale kaasa läheks. ?Sellest küll ühtegi märki polnud,? väitis ta.

Tallinna linnapea jätkamise poolt hääletas laupäeval 109 isamaaliitlast ja vastu oli 81.

Mõis ütles laupäeval AK uudistele, et tal tuleb teha tõsiseid järeldusi sellest, et nii palju erakonnakaaslasi peab õigeks tema lahkumist linnapea kohalt. ?Kahtlemata tuleb mul sellega tegelda,? nentis Mõis, kes oli varem lubanud ametist lahkuda vaid juhul, kui Isamaaliit seda nõuab.

Reformierakond süüdistab Mõisa autoritaarses juhtimises ja kahtlaste otsuste langetamises oluliste objektide erastamisel. Keskerakonna esimees Edgar Savisaar on varem öelnud, et Isamaaliidu satelliidiks muutunud Reformierakonda ei tasuks väga tõsiselt võtta. Savisaare hinnangul ei jätku Reformierakonnal sisemist jõudu umbusalduse avaldamiseks.

Uute võimalike linnapeakandidaatidena on poliitikud pakkunud riigikogu liiget Sirje Endret, Tallinna kesklinna vanemat Siim Kiislerit, Tallinna volikogu Isamaaliidu fraktsiooni liiget Aimar Altosaart ning Isamaaliidu Tallinna piirkonna juhatuse liiget Andres Herkelit.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing