Põhja-Tallinn nurjas eraettevõtte äriidee

14. mai 2001, 08:03

Põhja-Tallinna linnaosavalitsus lükkas tagasi eraettevõtte pakutud kaks miljonit krooni Balti jaama taguse ala korrastamiseks, kirjutab Eesti Päevaleht.

OÜ Elit Balticu juhi Tatjana Kalesnikova sõnul esitas firma Põhja-Tallinna linnaosavalitsusele ettepaneku korrastada Balti jaama tagune ala ning muuta praegune räämas lillekioskite ümbrus ilusamaks.

Ettevõtte poolt tellitud eskiisprojekt nägi ette jalakäijatele mõeldud suure varikatuse loomist lillekioskite kohale ja hiljem ka trammiootekohale ning tuledega märgistatud ülekäigukohtade rajamist. Samuti olid projekti kohaselt varikatuse all mõeldud kohad pangaautomaatidele. Kokku kavatses ettevõte uuendustesse suunata umbes kaks miljonit krooni.

Põhja-Tallinna linnaosavalitsus oli ideega päri ning tegi omapoolsed kirjalikud ettepanekud. Kalesnikova sõnul esitati projekti eskiis pärast valmimist linnaosavalitsusele hindamiseks ja heakskiitmiseks.

Põhja-Tallinna linnaosavanem Tõnu Heidov kiitis idee heaks, kuid selle asemel, et anda projekti elluviimine Elit Balticule, kuulutas linnaosa välja sama idee konkursi. Konkursile laekus neli tööd, nende hulgas ka Elit Balticu oma. Praeguseks on konkursil sõelale jäänud kaks tööd ning Eliit Baltic on välja langenud. Ettevõttele, kes algse ideega välja tuli, läks projekti valmistamine maksma kümneid tuhandeid kroone.

Eesti Päevalehe andmeil on hetkel üks sõelalejäänuist töödest 0,9 miljoni kroonise pakkumise tegija, kelle pakkumine on enam kui kaks korda odavam idee algataja omast. Linnaosavalitsuse ühe ametniku sõnul ei saa sellise summa eest aga midagi tehtud. ?Siin on tegemist mõne inimese isiklike huvidega, mida on aga raske tõestada,? lisas ta.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing