Tabivere vald kaotas põlengus rahvamaja

14. mai 2001, 08:04

Ööl vastu reedet hävitas kahjutuli Tabivere 90 aasta vanuse rahvamaja, põlengu põhjust ei oska esialgu öelda ei tuletõrje ega rahvamaja omanik Tabivere vallavalitsus, kirjutab Tartu Postimees.

Jõgevamaa päästeteenistus sai väljakutse Tabiverre reede öösel paar minutit pärast kella ühte. Pritsimeeste kohale jõudes oli osalt ühe-, osalt kahekorruseline rahvamaja juba lausleekides. Eterniitkatusega puust hoonest hävis päästeteenistuse hinnangul üle 90 protsendi, inimesed tulekahjus viga ei saanud.

ETA teatel võis rahvamaja põlengu põhjustada maagaasi küttel töötav soojapuhur. Tabivere valla asutuse Tabivere Vallavara juhataja Ivar Karina ütles aga Tartu Postimehele, et välistada ei saa ka süütamist või elektrilühist.

?Maja elektrijuhtmed olid vähemalt 30-40 aastat vanad ja amortiseerunud,? tõdes Karina. Ta tunnistas, et Jõgevamaa päästeteenistus on teinud vallavalitsusele vanade juhtmete väljavahetamiseks korduvalt ettekirjutusi, kuid vald pole leidnud korralduse täitmiseks raha.

?Lõpuks ei saa kõrvale jätta ka seda, et eile köeti rahvamajas ahju ja sealt võis mõni säde kuhugi lennata,? märkis Karina.

Tabivere rahvamaja ligi 400 ruutmeetril tegutsesid seni päevast päeva koorilauljad, rahvatantsijad, huviteater ning lasteringid. Reede õhtule oli planeeritud väikese rändtsirkuse etendus.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing