Eesti võit loob eriolukorra

Inge Rumessen 15. mai 2001, 00:00

?Eesti ei ole meile veel küll oma jah-sõna andnud, kuid tõenäoliselt paneme kokku tavalisest tugevama ja suurema tugigrupi, mis koosneb EBU, BBC ja Taani korralduskomitee esindajatest,? ütles EBU pressiesindaja David Lewis.

?Teame juba praegu, et meie vastus EBU-le on jaatav,? ütles ETV juht Aare Urm. ?Meil on siiski neli nädalat aega vastata ning asjad enda jaoks selgeks mõelda,? lisas Urm.

ETV moodustas kuuks ajaks korralduskomitee koosseisus Juhan Paadam, Jaanus Kõusaar finantsilise ning Tarmo Krimm tehnilise poole esindajana. Urmi sõnul lisandub ka üks läänepoolne konsultant.

EBU-poolne Eurovisiooni koordinaator Christine Marchal ütles, et tal pole veel võimalust olnud ETV juhtkonnaga suhelda, kuid kindlasti tuleb läbirääkimisi pidada selles osas, kas ja kuidas on Eesti võimeline korraldama ja televisioonis üle kandma nii suurt sündmust. ?On tohutult palju asju, mida tuleb läbi arutada, nagu näiteks piisavalt suur eelarve ja mugav kontserdipaik, kus oleks ruumi pressikeskusele, vähemalt 25 riietusruumi, 50 kommentaatoripulti ning piisavalt palju hotelle läheduses keskeltläbi 2000 toaga,? rääkis Marchal. ?Kuna lauluvõistluse rahastamise struktuuri muudeti alles äsja, siis ei saa me oluliselt muuta ürituse rahastamise põhimõtteid. Me ei kavatse ka tõsta praegusi liikmemakse, mis alles äsja suurenesid.?

Urmi sõnul on laias laastus tegemist lihtsalt ühe telesaate tegemisega, mille puhul on EBU-le kõige olulisemad tehnilised tingimused. ?Ma ei näe põhjust, et EBU peaks Eesti jaoks mingeid soodustingimusi looma, sest 50 miljoni eest endale sellist promot enne Euroopa Liitu astumist niisama osta ei saa.? Urm lisas, et ta on saanud juba palju telefonikõnesid nii Eesti kui ka lääne firmadelt, kes on huvitatud suursündmuse toetamisest.

?Neid ettevõtjaid on väga palju olnud, kuid ei täpsustaks, sest mul pole nendega veel sellesisulist kokkulepet,? rääkis Urm. Ometigi nimetas ta, et huvi on näidanud Hollandi, Suurbritannia, Saksa, Rootsi ja Soome firmad. Urm lisas, et mitmete projektide teostajad on aasta-aastalt samad, seega ei pea ETV neid otsima hakkama.

Kuigi Euroviooni fännklubid pole veel jõudnud hotellikohti broneerima hakata, on majutusettevõtted juba ette mures, kuidas saabuv külalistehulk ära mahutada. ?Me just hommikul siin arutasime, kuidas kasvavat nõudlust rahulda, sest mais peetakse Eestis samuti Euroopa Meistrivõistlused karates, kuhu oodatakse tuhatkond külalist,? ütles Reval Hotelligrupi müügi- ja turundusdirektor Maarika Liivamägi.

Taani Eurovisiooni projektijuht rääkis Eesti rahandusministeeriumile, et Taani korraldas lõppkontserdi korraldamiseks konkursi viiele linnale, kus oli määravaks hotellide suurus, linnapoolne omafinantseering ning lennujaama võime vastu võtta 10 000 inimest.

Taanis peetud Eurovisoon läks maksma 125 miljonit Eesti krooni, millest poole tasus EBU. Möödunudaastane Rootsi Eurovisioon maksis 95 miljonit Eesti krooni.

Võidulaul kriitikutel hambus

14.05.2001 Eurovisiooni võit toob Eestile lisatulu

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing