Hulgimüüjate käive kasvab visalt

Andres Kärssin 15. mai 2001, 00:00

Elektrimaterjalide hulgimüüja ASi Elektroskandia müügidirektori Valdo Ruuli sõnul peaks ettevõtte käive mitmeid uusi ehitusi arvestades tänavu mõnevõrra tõusma, kuid see pole võrreldav eelmise aasta 27protsendise hüppega. ?Eelmise aasta lõpus prognoosisime tänavuseks kasvuks 5 protsenti, täna pakuks tagasihoidlikumalt,? märkis ta.

Ruul lausus, et sel aastal on kontorihoonete ja kaubanduskeskuste osakaal ehituses vähenemas tööstusobjektide, nagu näiteks RUMA teraseterminaal või Nefabi pakenditehas Lagedil, ehitamise kasuks, samuti peaks elavnema eramute ehitus ja remont.

Kütte-, veevarustus-, ventilatsiooni- ja elektriseadmete hulgimüüja ASi Onninen käive kasvas mullu 32 protsenti ning 1999. aasta kahjumist tõusis ettevõte kasumisse. Onninen Balti juhi Jussi Piiponeni sõnul on Eesti turg stabiliseerunud ning tänavu pole oodata sellist buumi, mis mullu järgnes Vene kriisi mõjudest ülesaamisele.

?Sel aastal peaks Läti turg olema meile parem kui Eesti oma, Leedu seevastu on suur-suur küsimärk,? tõdes ta.

Onninen planeerib tänavuseks 4-5 protsenti käibekasvu. ?Üks asi, mis puudub praegu igas Balti riigis, on remonditurg,? lausus Piiponen. ?Aga see sobiks meile väga hästi.?

Sanitaartehnika hulgi- ja jaemüügiga tegeleva ASi FEB juhatuse esimees Toivo Jalakas ütles, et kuigi tänavu ei tule mullusega võrreldavat aastat, loodab ta siiski mõõdukat kasvu. ?Protsentidest ei tahaks rääkida, kuid aasta esimestel kuudel on käive mõõdukalt tõusnud,? lisas ta.

Kasumlikult tegutsenud ASi FEB eelmise aasta käive kasvas võrreldes 1999. aastaga 30 miljoni krooni võrra 192 miljoni kroonini.

Esimese kvartali näitajate järgi on võrreldes eelmise aastaga tänavu kohalikul turul langenud ka ehitusmaterjalide nõudlus. Ehitusmaterjalide Tootjate Liidu aastavahetuseaegne prognoos tänavuste müügitulemuste kuueprotsendisest tõusust on praeguseks korrigeeritud 2,5 protsendi peale, kirjutas eelmisel nädalal Äripäevas liidu tegevdirektor Enno Rebane.

Erinevalt ehitajate varustajatest suhtuvad ehitajad ise tänavusse aastasse optimistlikumalt. Ehitusettevõtjate liidu tegevdirektori Ilmar Linki sõnul on liitu kuuluvatel ettevõtetel tänavuseks kavandatud portfellid täis ning püsihindades peaks kasvuks kujunema 10 protsenti, mis on tavapärane kasvuprognoos.

Estconde-E OÜ tegevdirektor Angel Andla ütles, et ootab tänavuseks käibekasvuks 10-20 protsenti. ?Eestis mõjutab käivet see, kas õnnestub saada korralik ehitusobjekt,? märkis ta. ?50miljoniline objekt võib aastaprognoosi ikka tõsta mitu protsenti.?

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing