Raudteefirmad lubavad Eesti raudteedel kaubavedu ligi poolesajast jaamast

Tanel Raig 15. mai 2001, 00:00

Eesti Raudteel on kaubavedudeks avatud kokku 36 jaama, Edelaraudteel 9 jaama. Kui Edelaraudtee nõuab kaubavedude soovist etteteatamist vähemalt kuu aega, siis Eesti Raudtee seab etteteatamise ajaks 20 päeva. Koos etteteatamisega tuleb kliendil raudteefirmadele koostada kuu vedude plaan.

Eesti Raudteega koostööd alustades peab klient endale taotlema kliendikoodi (sama peab tegema ka Edelaraudtee klient, kui vedu väljub Edelaraudtee liinidelt Eesti Raudtee raudteele).

Edasi peab klient valima jaama, kust ta hakkab saatma kaupu või kuhu hakkavad tema nimel kaubad saabuma. Jälgima peab ka, et valitud jaam on avatud soovitud kaubaoperatsioonideks (vagunsaadetiste, konteinersaadetiste jne saatmiseks). Kuna enamik laadimistöid toimub jaamades haruteedel ja haruteed kuuluvad eraomanikele, siis peab nende kasutamiseks eelnevalt kokku leppima ka harutee omanikuga. Eesti Raudtee kaubajaamades puuduvad haruteed vaid Antsla, Aegviidu, Piusa ja Veriora jaamas. Lõuna-Eesti kaubajaamades toimub ka puidu pealelaadimine valdavalt jaama üldkasutatavate teede ääres olevatelt laadimis-hoiuplatsidelt. Kaubavedude planeerimisel peab arvestama ka haruteede vagunite mahutavusega.

Kaubasaatja/saaja peab määrama vastutavad isikud, keda volitatakse esindama ettevõtet raudtee dokumentide vormistamisega, kauba vastuvõtmisega jne seotud operatsioonides.

Määrama peab ka veeremile kauba laadimise, paigutamise ja kinnitamise eest vastutava isiku, kes peab sooritama Eesti Raudtees vastava eksami, mille kohta väljastatakse tunnistus.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing