Börsiülevaade: turg stabiliseerumas, aktsiate likviidsus paranemas

15. mai 2001, 14:43

Tänast Tallinna börsi kauplemispäeva võib võrrelda kogu ülejäänud Euroopaga, kus aktsiahindadel kindel liikumissuund puudus ja börsi päevakäive kuivas võrreldes eelmiste päevadega kokku. Põhjuseks peaasjalikult suurema ostujõu puudumine. See-eest väiksemad investorid hoidsid börsitehingute koguarvu küllalt normaalse.

Korralik päev oli täna kinnisvara arendusega tegeleva Pro Kapitali <GR#EE.PRO> aktsial, mis kosus päevaga 4%, sulgudes 51,50 kroonil. Oluliselt tõusis ka aktsia likviidsus. Päevasiseselt ulatus aktsia ostu- ja müügihinna vaheline hinnakäär kõigest 10 sendini.

Hinnanoteeringute kokkutõmbumist on märgata ka teiste vähem likviidsete aktsiate puhul positiivse üllatusena ka lisanimekirjas, kus Kalevi <GR#EE.KALEV>, Baltika <GR#EE.BAL> ja Farmaatsiatehase <GR#EE.FARMA> aktsia hinnakäärid on tõmbunud vaid poole krooniseks.
Küllap Tallinna börsi poolt alandatud aktsiate miinimumkogused ja väiksemad hinnasammud hakkavad lõpuks andma ka tulemusi.

Börsi liideraktsiate hinnanoteeringud püsisid aga terve päeva küllalt stabiilsetena. Väikseks erandiks oli Norma <GR#EE.NORMA>, mille ostuäär nihkus päevaga 54,50 kroonilt 54,90 kroonini. Aktsia ise sulgus korraliku aktiivsuse taustal 0,2% 55,40 kroonini ehk taas viimase aasta kõige kõrgeima tasemeni.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing