Kaupmeeste Liit kirub valitsust

15. mai 2001, 16:25

Viis aastat tegutsenud Kaupmeeste Liit on seisukohal, et valitsuse tegevus kaubandussektori seaduslikkusele allutamiseks ei ole olnud piisav ning liit on seadnud sellele kaasa aitamise oma käesoleva aasta tegevuse peaeesmärgiks, teatas liidu esindaja.

Viie tegevusaasta jooksul on Kaupmeeste Liitu koondunud rõhuv enamik Eesti juhtivaid jae- ja hulgikaubandusettevõtteid, mis on tekitanud omamoodi kaupmeeste tsunfti vaimu ning vastavalt liidu põhimõtetele järgitakse kaubandusturul toimuvat üheskoos väga hoolikalt, ütles Kaupmeeste Liidu esimees Peeter Raudsepp.

'Praegu on näha, et tänava- ja turukaubanduse osas on riigil veel mõndagi teha, et ühelt poolt riigile rohkem makse laekuks ja teiselt poolt oleks kliendil suurem kindlus kaubanduse ja selles tegutsevate ettevõtete ja toodete ohutuse osas,' ütles Raudsepp. 'Kavatseme sel aastal mitmel moel valitsuse tähelepanu sellele juhtida.'

Kaupmeeste Liitu kuulub kokku 30 Eesti juhtivat jae- ja hulgikaubandusettevõtet, näiteks kaubamärke Maksimarket, Prisma, Konsum, Stockmann, Sokos, Tallinna Kaubamaja, Ehitusmaailm, +- Elektroonika, Smarten, Valior omavad või nende all opereerivad ettevõtted.

Aprillis liidu poolt korraldatud kaubanduskonverentsi järel on teatanud oma soovist liituda veel 5 kaubandusettevõtet.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing