Ministeeriumi ettepanek: rongid tagasi

15. mai 2001, 14:37

Teede- ja sideministeeriumi tegi ettepaneku 1. juulist lisada Tallinn-Tartu suunale üks rongipaar, mis pikeneks Oravani. Samuti hakkaks käima rong Tartu ja Valga vahel.

Riigikogu vastavale komisjonile esitatud plaani teostamiseks peaks Riigikogu selle aasta eelarvesse lisama 19,3 miljonit krooni.

Alates 1. jaanuarist 2002. hakkaks teede- ja sideministeeriumi ettepaneku kohaselt Eesti Raudtee infrastruktuuril opereerima: üks rongipaar Tallinn-Narva suunal, kaks rongipaari Tallinn-Tartu suunal, nendest üks pikeneb R,L,P Valgani ja teine iga päev Oravani, kaks rongipaari Tartu-Elva ning üks rongipaar eraldi Tartu-Valga suunal.

Teede- ja sideministeeriumi hinnagu kohaselt tuleb Tallinn-Narva ja Tallinn-Tartu suundadel reisirongiliikluse tihendamiseks suurendada Edelaraudtee AS dotatsiooni 2009. aastani 420 miljoni krooni võrra. Teede- ja sideministeerium edastas vastavad andmed ka Riigikogu juures reisirongiliikluse küsimustega tegelevale töörühmale. Pikaajalist dotatsiooni saab suurendada vaid Riigikogu otsusega.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing