Regionaalminister avas Läänemaal uue tehase

15. mai 2001, 16:09

Regionaalminister Toivo Asmer avas täna Läänemaal Noarootsi vallas uue turbatöötlemistehase.

Osaühingu 'Niibi Turvas' tehase avamisel ütles Asmer, et peab eriti oluliseks Eestile nii traditsioonilise turbatööstuse taaselavnemist uue tehase valmimisega.

'Peale heameele turbatööstuse elavnemisest on aga hoopis olulisem fakt, et uued tööstused kerkivad piirkondadesse, kus valitseb terav tööpuudus. Viimasest ajast on tuua ka teine sarnane näide, kus raskes olukorras Võhmasse luuakse uusi töökohti just ettevõtjate initsiatiivil', lisas Asmer.

Osaühing Niibi Turvas on Soome kontserni Kekkilä OYJ tütarfirma. Kekkilä OYJ on noteeritud Helsinki börsil. Firmal on kolm tehast Soomes ja Rootsis, üks tehas Taanis, üks tehas Inglismaal ning vastavatav tehas Eestis. Kekkilä OYJ on Euroopa juhtivaid kasvuturbatootjaid aastakäibega 715 mln krooni.

Eestis alustati tegevust 1994 a. Kekkilä-kontserni suuromaniku maailma juhtiva turbakontserni Vapo tütarfirmade Langham OÜ ja Niibi Turvas OÜ kaudu, eesmärgiga käivitada energiaturba tootmine ning selle kasutamine Haapsalu linna katlamajas. Nimetatud projekt aastatel 1995/96 ei käivitunud kuid Vapo OY pikemaks eesmärgiks Eestis on siiski tegutseda energiaalal. Eestis tegutsevad Langham OÜ ja Niibi Turvas OÜ liitusid Kekkilä kontserniga 1999.aastal.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing