Reformierakond asub Jüri Mõisa tagandama

Reformierakond esitab ülehomme Tallinna volikogu istungil linnapea Jüri Mõisa vastu umbusaldusavalduse, otsustas eile partei Tallinna piirkonna juhatuse ja volikogu fraktsiooni ühiskoosolek, kirjutab Postimees.

?Mõisa umbusaldamine on ainus võimalus Tallinnas koalitsioon säilitada,? ütles Reformierakonna Tallinna piirkonna esimees Urmas Paet. ?Me ei tee seda mitte koalitsiooni lõhkiajamise, vaid kooshoidmise nimel.?

Eelnõu põhjendav osa rajaneb kinnitusel, et Mõisa tegevus on Tallinnas ajendanud usalduskriisi ja toonud avalikus arvamuses kaasa negatiivsed hoiakud, mis on viinud linnavalitsuse maine kahetsusväärse languseni.

Umbusaldusavaldus, millega üpris tõenäoliselt ühinevad ka Mõõdukad, tuleb linnavolikogus hääletusele kahe nädala pärast, 31. mai istungil.

Umbusalduse läbimineku võtmeküsimus on Keskerakonna käitumine, sest ilma Edgar Savisaare ja kaaslasteta on Mõisa tagandamiseks vajaliku 33 hääle kogumine sisuliselt võimatu. Keskerakonna abiesimehe Peeter Kreitzbergi sõnul on nemad valmis kõnelema mõlema poolega.

?Meie arvamus oli seni, et Reformierakond lihtsalt tekitab turbulentse ja tegelikult umbusaldusavaldust Mõisa vastu sisse ei anna,? märkis Kreitzberg. ?Kui nad nüüd on selge otsuse teinud, on täiesti teine seis.?

Hetkel kuum