Siim Kallas: on hea, kui keegi ostab VEBi nõuded üles

16. mai 2001, 08:55

Rahandusminister Siim Kallas ei pea võimalikuks, et Eesti riik võtab enda kanda seoses VEBis külmutatud arvetega mingeid kohustusi, sest Eesti valitsus ei saa vastutada NSV Liidu välisvõla eest.

VEB Fondi nõukogu liige Siim Kallas ütles, et kui keegi ostab VEBi nõuded üles, on see ainult tervitatav.

Tänane <#Äripäev=http://www.aripaev.ee/1926/uud_uudidx_192601.html> kirjutab, et Venemaa finantsgrupeeringud pakuvad Eesti Pangale VEB Pangas külmutatud kontode ligi 350 kroonise nõude eest 35 miljonit krooni ehk kümnendiku.

?Kümnendik on parem kui null, kõik sõltub aga tingimustest,? märkis Kallas venelaste pakkumise kohta. Tema sõnul on VEB Fondi sertifikaadi omanikest umbes 100 firmat nõudevõimelised, kes esindavad ligikaudu 300 miljonit krooni.

Tänane Äripäev kirjutab, et Venemaa finantsgrupeeringud pakuvad Eesti Pangale VEB Pangas külmutatud kontode ligi 350 kroonise nõude eest 35 miljonit krooni ehk kümnendiku.

Täna otsustavad Mosvas mitut Sõltumatute Riikide Ühenduse väikepanku omava finantsgrupeeringu põhiaktsionäris Eesti Pangale tehtava ettepaneku sisu ja VEBist raha väljanõudmise skeemi.

VEB fondi kreeditorid, Eesti ettevõtjad ei ole aga ainult kümnendiku ulatuses hüvitusega nõus.

Uudise vahendas Andres Reimer

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing