Vaata Maailma projekt: internet peaks olema avalik hüve

Raimo Ülavere 16. mai 2001, 17:14

Vaata Maailma projekti raames Pärnusse kogunenud 27 Eesti juhtiva visionäri hinnangul peaks ligipääs Internetile saama avalikuks hüveks nagu teedevõrk, teatas projekti pressiesindaja.

15.-16. mail kohtusid Pärnus mõttetalgutel 27 Eesti juhtivat visionääri, et pakkuda teid Eesti infoühiskonna arenemiseks ja leida konkreetseid tegevusi, kuidas Vaata Maailma projekt saab kaasa aidata selle visiooni elluviimisele.

<pilt#LinnarViik.jpg#Peaministri nõunik Linnar Viik.#134#197#0>

Toodi välja sõnum kogu Eesti ühiskonnale, et alates 1. jaanuarist 2004 peaks Internet olema Eestis avalik hüve nagu teedevõrk. 'See tähendab, et baastasemel ligipääsu eest Internetile ei oleks tulevikus vaja kellelgi maksta,' selgitas üks visionäridest, peaministri nõunik Linnar Viik. 'Internet võimaldab korraldada elu lihtsamalt ja odavamalt. Avalik hüve pakub kõigile kodanikele võrdseid võimalusi Interneti kasutamiseks ja vähendab lõhet ühiskonnakihtide vahel.'

Üritusel osalenud Hansapanga grupi juhatuse esimehe Indrek Neivelti sõnul pole mõtet vaielda selle üle, kas Interneti kasutamine on 21. sajandi kirjaoskus või mitte. 'Progressil ei ole alternatiivi,' lausus Neivelt.

Kohalolijad leidsid, et projekti Vaata Maailma ülesanne on valmistada Eesti ühiskonda ette Interneti muutumiseks kõigile kättesaadavaks teenuseks, kuna projekti missioon tõsta Eesti elanike elatustaset ning suurendada riigi konkurentsivõimet Euroopas haakub hästi antud sõnumiga. Vaata Maailma projekti praegused tegevused propageerivad samuti Internetti kui avalikku hüve - selle aasta jooksul luuakse kuni 200 avalikku Interneti-punkti, mille kasutamine on kõigile tasuta.

Samuti pakkusid visionärid hulgaliselt konkreetseid ideid, kuidas Vaata Maailma projekt peaks edasi töötama ning milliseid konkreetseid tegevusi ette võtma, et parandada Internetile ligipääsu, koolitada inimesi Interneti kasutama ning pakkuda Interneti kaudu üha rohkem inimestele vajalikke igapäevaseid sisuteenuseid.

Põhjalik kokkuvõte Pärnus toimunud kohtumisest avaldatakse kommenteerimiseks Internetis järgmise nädala lõpuks.

Vaata Maailma on Eesti ettevõtete ja riigi koostöös sündinud suurprojekt, mille eesmärgiks on suurendada oluliselt internetikasutajate arvu ning tõsta sellega Eesti elanike elukvaliteeti ja riigi konkurentsivõimet Euroopas. Vaata Maailma projekti algatasid üheksa Eesti juhtivat ettevõtet: Hansapank, Eesti Telefon, EMT, Eesti Ühispank, IBM, Oracle, Microlink, IT Grupp ja BCS. Firmad on lubanud kolme aasta jooksul investeerida internetiseerimisse rohkem kui 250 miljonit krooni, et koos riigiga viia Eesti internetikasutajate osakaal kolme aastaga Soomest mööda.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing