Ligipääs internetile olgu kõigile tasuta

ÄP 17. mai 2001, 00:00

15.-16. mail kohtusid Pärnus mõttetalgutel 27 Eesti juhtivat eksperti, et pakkuda teid Eesti infoühiskonna arenemiseks ja leida võimalusi, kuidas Vaata Maailma projekt saab kaasa aidata selle visiooni elluviimisele.

Toodi välja sõnum kogu Eesti ühiskonnale, et alates 1. jaanuarist 2004 peaks internet olema Eestis avalik hüve nagu teedevõrk. ?See tähendab, et baastasemel ligipääsu eest internetile ei oleks tulevikus vaja kellelgi maksta,? selgitas üks visionääridest, peaministri nõunik Linnar Viik.

?Internet võimaldab korraldada elu lihtsamalt ja odavamalt. Avalik hüve pakub kõigile kodanikele võrdseid võimalusi interneti kasutamiseks ja vähendab lõhet ühiskonnakihtide vahel,? ütles Viik.

Viigi hinnangul läheb selline avalik hüve maksma riigile umbes 700 miljonit krooni aastas.

Üritusel osalenud Hansapanga grupi juhatuse esimehe Indrek Neivelti sõnul pole mõtet vaielda kelle üle, kas interneti kasutamine on 21. sajandi kirjaoskus või mitte.

?Progressil ei ole alternatiivi,? lausus Neivelt.

Visionäärid pakkusid hulgaliselt ideid, kuidas Vaata Maailma projekt peaks edasi töötama ning milliseid konkreetseid tegevusi ette võtma, et parandada internetile ligipääsu, koolitada inimesi interneti kasutama ning pakkuda interneti kaudu üha rohkem inimestele vajalikke igapäevaseid sisuteenuseid.

Vaata Maailma on Eesti ettevõtete ja riigi koostöös sündinud projekt, mille eesmärgiks on suurendada oluliselt internetikasutajate arvu ning tõsta sellega Eesti elanike elukvaliteeti ja riigi konkurentsivõimet Euroopas.

Vaata Maailma projekti algatasid üheksa Eesti juhtivat ettevõtet: Hansapank, Eesti Telefon, EMT, Eesti Ühispank, IBM, Oracle, Microlink, IT Grupp ja BCS.

Firmad on lubanud kolme aasta jooksul investeerida internetiseerimisse rohkem kui 250 miljonit krooni.

Eesmärk on koos riigiga viia Eesti internetikasutajate osakaal kolme aastaga Soomest mööda.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing