Hewlett- Packardi kasum kahanes 66 protsenti

17. mai 2001, 10:20

Ühendriikide arvuti- ja printeritootja Hewlett- Packard hoiatas, et tehnoloogiafirmade jaoks ei ole madalseis veel sugugi läbi, teatades teise kvartali nõrgemast müügitulemusest ja tulude 66 protsendilisest langusest, kirjutab Financial Times.

Hewlett- Packard vähendas ka käimasoleva kolmanda kvartali käibeprognoosi, tuues põhjenduseks nõudluse vähenemise nii Ühendriikides kui Euroopas, samuti firma enda probleemid müügiüksustes.

Hewlett - Packardi aprillis lõppenud teise kvartali puhaskasum oli 319 miljonit dollarit (5,7 miljardit krooni) ehk 16 USA senti aktsia kohta. Aasta tagasi samal ajal teenis ettevõte 935 miljonit dollarit (16,6 miljardit krooni) ehk 45 senti aktsia kohta.

Hewlett- Packardi teise kvartali majandustulemused osutusid küll analüütikute oodatust paremateks, kuid seda seetõttu, et analüütikud olid oma prognoose eelmisel kuul kõvasti kärpinud.

Hewlett-Packardi juht Carly Fiorina ütles, et käive langes ettevõtte põhilistes, printerite ja arvutite tootmise üksustes, kusjuures koduarvutite müük langes 15% turuliidri Dell Computeri algatatud hinnasurve tõttu.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing