Kaugküttega liitumisel liitumismaksu ei ole

18. mai 2001, 00:00

16.mai Äripäevas kirjutab Eesti Energia Teeninduse peaspetsialist Margit Mikk-Sokk (vaata: Eramu kütmisel pole vedel- ja kaugküte konkurentsivõimelised), et kaugküttega liitumisel tuleb kliendil arvestada liitumismaksuga. See on vale. Kaugküttega liitumisel liitumistasu maksma ei pea. Liitumine on tasuta.

Kaugküttevõrguga liitumise eelduseks on, et majas oleksid kuuma vee baasil töötavad radiaatorid või sinna oleks planeeritud vesiküttesüsteem. Tallinna Soojus tarbijatele majasisest küttesüsteemi ei ehita. Kui majas on juba küttesüsteem olemas, tuleks enne kaugküttevõrguga liitumist vana küttesüsteem renoveerida, et soojuskaod oleksid minimaalsed. Liituv maja ei tohiks olla Tallinna Soojuse soojusvõrkudest liiga kaugel, sest sel juhul läheb võrgu väljaehitamine väga kulukaks. Pikka uut soojusvõrku on Tallinna Soojusel mõtet rajada vaid terve piirkonna, mitte üksiku maja varustamiseks.

Nö tulevikupiirkondadesse on Tallinna Soojus alati valmis rajama ka suurema magistraalvõrgu. Klient, kes soovib kaugküttevõrguga liituda, esitab liitumistaotluse, mille alusel väljastatakse talle liitumistingimused. Kui liitumistingimused pooltele sobivad, sõlmitakse liitumisleping.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing