Lõuna-Aafrika punaveinid

Rein Kasela 18. mai 2001, 00:00

Lõuna-Aafrika veinivalmistamise ajaloo algu-seks loetakse 1659. aas-tat, kui endine laevaarst Jan van Riebeek kääritas esimese kohaliku veini.

Arstil oli vaja ravida meremeeste sooltenakkusi ja vein oli parim rohi. Järgnevalt andsid tooni sakslased ja hugenotid, kes tõid Prantsuse istikud. 18. sajandil oli Lõuna-Aafrika vein Euroopas hästi tuntud; eriti magus punavein Constantia piirkonnast. Napoleoni valitsemisajal oli see vein nii oma hinna kui ka kvaliteedi poolest tunduvalt üle Sauternes? või Tokaji veinidest.

Wellington Pinotage 1998 Wellington/Paarl ? Kaplinna läheduses asuv, rohkem Paarli nime järgi tuntud veiniala. Pehme vahemereline kliima soodustab heal tasemel saagi valmimist. Tuhmpunase värvusega keskmise täidlusega vein. Aroomis tungib jõuliselt esile suitsukomponent, siis punane kirss, toores maasikas ja lõpuks animaalsus. Maitses domineerib kirsikivi, marjasus, alkohol ja kerge tammenüanss. Mõnus pitsavein; samuti sobib pasta, lambaliha ja sütel grillitud liha juurde. Soovitav serveerida 16?17 kraadi juures. Poehind 125 kr.

Vlottenburg Kelder Pinotage 1998 Unwooded, Stellenbosch ? Stellenboschi veiniaiad jõuavad otsapidi mere äärde Atlandi ja India ookeani kokkupuutekohas. Võrreldes eelmise veiniga on värvus veidi heledam. Aroomis tunda värsket ploomi, punast kirssi, maasikat, animaalsust ja veidi suitsu. Maitselt mahe; ploomi, maasika ja kirsi nüanssidega. Järelmaitses tugev suitsukomponent. Seda veini ei ole küpsetatud tammevaadis. Soovitan samuti pitsade ning sütel grillitud lihalõikude juurde. Kastmed peaks olema veidi tugevamad, et veini suitsusus ei jääks domineerima. Sobiv temperatuur 16?17 kraadi. Poehind 115 kr.

Pinotage ? on kuulutatud LAVi rahvuslikuks viinamarjaks. See on 1926. aastal Pinot Noir? ja Ginsault? sortide ristamisel saadud uus, algselt ainult LAVis kasvav viinamarjasort. Selle sordi populaarsus on aga tõstnud veini hinna kõrgele. Loodan lähemal ajal tutvustada ka mõningaid väga heal tasemel veine. Kahjuks võimaldavad küllalt liberaalsed seadused kvaliteedil suurtes piirides varieeruda.

Vlottenburg Kelder Cabernet Sauvignon 1999 Stellenbosch ? LAVi viinamarjapõldudel kasvab suurel arvul väga erinevaid viinamarjasorte, kuid Cabernet Sauvignon on alati klassikaliselt väljapaistev. Matt sinakaspunane värvus reedab veini noorust. Aroomis tunda punast kirssi, ploomi ja ebatüüpiliselt vähe musta sõstart. Veini liigutamisel klaasis lisandub veel lagritsa, maa lõhna ja suitsuploomi nüanss. Maitselt ümar, mahlane, domineerib must kuivatatud, suitsetatud ploom. Ilus ühtlane järelmaitse annab tunda mineraale ja kuivatatud ploomi kivi. Sobib hästi suitsukana, kuumsuitsusingi lõikude ja värskete lisanditega loomalihaprae juurde. Serveerida 17?18 kraadi juures. Poehind 128 kr.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 09:09
Otsi:

Ava täpsem otsing