Peipsi veerega tutvumist alusta Alatskivilt

ÄP 18. mai 2001, 00:00

Esimeseks sihtpunktiks võiks olla Alatskivi, kuhu on Tallinnast 220 ja Tartust 47 kilomeetrit. Tallinna poolt sõitja võiks Peipsile läheneda Rakvere kaudu mööda Mustvee maanteed ja seda kahel põhjusel. Esiteks on Tallinn-Tartu maantee liiklusega üle koormatud, teiseks kulgeb teekond Mustveest Alatskivini enamasti mööda Peipsi veert.

Alatskivile jõudes on teil kaks võimalust, mida edasi teha. Kui soovite liikuda omal käel, tutvuge kalmistu parkimisplatsi ääres oleva kaardiga. Samalt platsilt algab matkarada kohalike vaatamisväärsuste juurde.

Põhjalikuma info saamiseks peaksite aga sõitma mõned kilomeetrid Tartu poole, kus paremat kätt jääb Juhan Liivi Muuseum, mis on ühtlasi ka turismiinfo punkt. Liivi muuseum on avatud iga päev varavalgest hilisõhtuni. Saab tutvuda sajandivahetuse Peipsi-äärse taluga, kirjanike Juhan ja Jakob Liivi ning helilooja Eduard Tubina elu ja loomingut tutvustava näitusega. Muuseum pakub võimalust tutvuda giidi juhendamisel Alatskivi valla looduskaunite ja kultuurilooliste paikadega, milleks võib rahulikult kuluda terve pikk päev.

Kes kohe muuseumiteed jalge alla ei võta, võib siirduda Alatskivi lossi uudistama. Loss meenutab kuninglikku suveresidentsi ?otimaal Balmoral Aberdeenshire?is, mis ehitati kuninganna Victoriale. Lossi hiilgusest räägib praegu kahjuks vaid tema välimus, kuid valla jõududega puhutakse kaunile hoonele järjest enam elu sisse.

Lossi juurest võib sõita Kalevipoja sängi vaatama. Küngas meenutab tõepoolest magamisaset ja sellel on laste rõõmuks suur kiik. Alatskivi kandis on teisigi eesti vägimehega seotud paiku, näiteks Kalevipoja sild.

Omaette vaatamisväärsus on kindlasti ka õigeusuliste ridakülad, Alatskivilt viieminutilise autosõidu kaugusel asuvad Kolkja ja Varnja, mida ilmestavad seninägematud sibulapeenrad ning omapärane külaarhitektuur.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 09:09
    Otsi:

    Ava täpsem otsing