Ober Haus kaebab volikogu kohtusse

18. mai 2001, 14:14

Kinnisvarafirma Ober Haus tegevdirektor Hindrek Leppsalu kinnitas, et Ober Haus otsustas sadama-ala krundid Ühendatud Kapitalile müünud Tallinna linnavolikogu kohtusse kaevata.

Leppsalu sõnul on kohtusse mineku põhjuseks volikogu otsus müüa hinnalised krundid Ühendatud Kapitalile, ehkki linnavalitsus otsustas, et kruntide ostukonkursi võitja on Ober Haus.

'Hagemise mõte on, et see toimus protseduurireeglite vastaselt,' ütles ta. Leppsalu sõnul kavatseb Ober Haus nõuda ka volikogu otsuse täideviimisepeatamist, mis võib sadama-ala 7 aasta pikkust vaidlust veelgi mitme aasta võrra pikendada.

Leppsalu ütles, et kõigi eelduste kohaselt esiatakse hagi volikogu vastu veel täna.

Kinnisvarafirma Ober Haus juhatuse esimees ja osanik, praegu USAs viibiv Paul Oberschneider ütles, et tal on Eesti poliitika pärast häbi. 'Sadama-ala probleemid on sellise poliitika tulemuseks,' lisas ta.

Mere pst 12, Mere pst 14, Sadama tn 2 ja Kai tn 2 asuvad krundid müüakse volikogu otsusel Ühendatud Kapitalile 100,1 miljoni krooni eest, mis linnale ka kohe lepingu sõlmimisel makstakse. Ober Haus pakkus 111 miljonit krooni, kuid viie aastase tähtajaga.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing