President Meri tahab ootamatult 300 000 krooni

Kuigi president Lennart Meri ringsõit ?Eesti mäletab? algab juba poolteise nädala pärast, saatis presidendi kantselei alles eile valitsusele taotluse eraldada maakonnatuuriks reservfondist 303 000 krooni, kirjutab Postimees.

Meri maakonnatuur 1941. aasta juuniküüditamise 60. aastapäeva eel algab 28. mail ja kestab kaks nädalat. Meri tahab esimese suurküüditamise 60. aastapäeva eel kõigis maakondades kohtuda nendega, kelle võõrvõimud on pärast 1940. aastat vangistanud või küüditanud.

Presidendi pressinõuniku Epp Alatalu sõnul kulub valitsuselt taotletavast rahast 200 000 krooni 15 000 rukkilillemärgi tellimiseks ning 103 000 krooni esinejatele, ansamblitele Untsakad ja Lindpriid.

Raha pidi Meri peaminister Mart Laarilt küsima ka üleeilsel lõunasöögil, sest riigieelarves ei olnud küüditamise 60. aastapäeva puhul sellise üritusega arvestatud. Valitsusringkondades tekitas Meri esialgne rahaküsimine hämmeldust, sest see toimus väljaspool kabinetis kokku lepitud protseduure. Ka rahandusministeerium ei ole huvitatud pretsedendi loomisest, kus keegi - olgu ta või riigipea - saab erakorraliselt raha lihtsalt vajadusest valitsust informeerides.

?Samas oli Laaril poliitiliselt võimatu Merile ka ei öelda,? märkis Postimehele kõrge valitsusametnik. Rahataotlus ei tule tõenäoliselt arutusele valitsuse korralisel istungil teisipäeval.

Hetkel kuum