Dell ja Palm ootavad tugevat müügi langust

ÄP Online 21. mai 2001, 00:00

Maailma suurim arvutitootja Dell avaldas küll prognoosidele vastavad esimese kvartali majandustulemused, kuid hoiatas, et teise kvartali müügitulemused jäävad esimesele kvartalile 3?5 protsendiga alla.

Delli prognooside kohaselt peaks teise kvartali kasum aktsia kohta jääma 15?17 USA sendi vahemikku ehk allapoole varem prognoositud 18 sendi taset.

Delli juht Michael Dell hoiatas, et teised arvutitootjad võivad sattuda raskustesse, kuna pole oma tegevuskulusid seni oluliselt kärpinud. ?Kuni konkurendid pole tegevuskulusid 40 protsendi võrra kärpinud, on nad suures hädas,? lausus ta.

Dell on tänavu juba kahel korral teatanud töötajate koondamisest.

Maailma suurim pihuarvutite tootja Palm hoiatas, et selle kvartali äritulud jäävad varem prognoositust poole võrra madalamaks.

Palmi teatel vähenevad selle kvartali äritulud järsult 140?160 miljoni dollarini (2,5?2,8 miljardit krooni) varem prognoositud 300?315 miljoni dollari (5,3?5,6 miljardi krooni) tasemelt.

Nii Dell kui ka Palm põhjendavad kehvasid tulemusi Ühendriikide majandusekasvu aeglustumisega, Palmi väitel on samasugused ilmingud ka mujal regioonides.

Eelmisel nädalal hoiatas ka Hewlett- Packard, et teise kvartali tulemused võivad jääda oodatust kehvemaks, sest nõudlus ettevõtte toodangu järele on jätkuvalt nõrk nii USAs kui ka Euroopas

Dell avaldas lootust, et nõudlus arvutite järele tõuseb aasta lõpupoole.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 11:31
    Otsi:

    Ava täpsem otsing