Kasumihoiatuste periood tulekul

Peeter Koppel 21. mai 2001, 00:00

Ühendriikide aktsiaturgudel on selja taha jäämas esimese kvartali majanddustulemuste avaldamise periood ning kuigi enamus ettevõtetest millegi ülipositiivsega esineda ei suutnud, liikusid aktsiate hinnad jõuliselt üles.

Aktsiate hinnaliikumisi kajastavad indeksid Dow Jonesi tööstuslik keskmine ja Nasdaqi üldindeks jaksasid kahe kuuga kerkida vastavalt 21 ja 31 protsenti. Indeksite tõus on on olnud igati muljetavaldav, kuid sedavõrd jõulise tõusu jätkumine on küsitav ning välistada ei saa kahjuks ka pea kaks kuud väldanud trendi järjekordset murdumist.

Miks? Tehnilise analüüsi seisukohalt on enamus indikaatoreid positiivsed või vähemalt neutraalsed ja ka Föderaalreserv on turgudele igati abiks olnud. Saabuv kuu aga suunab pilgud taas emitentide fundamentaalnäitajatele ning just sealt suunast võib hakata tõusule puhuma vastutuul. Vastutuule põhjuseks on emitentide vajadus anda taas kasumihoiatusi. Nagu Dell ja Palm juba reedel tõestasid, pole vähemalt tehnoloogiaettevõtetel veel millegi üle rõõmustada - märksõnaks käibe jätkuv kahenmine. Paremal juhul põhjustab mõne olulisema tegija kasumihoiatus kasumivõtmisest tingitud korrektsiooni, halvemal juhul pöördub trend taas senisest küll loodetavasti mõõdukamalt langevaks. On ju viimane aasta tõestanud, et põhi on arvatust sügavamal. Negatiivne kogemus on aga see, mis muudab ettevaatlikuks. Ettevaatlikkus muudab närviliseks ning närvilisusest pole paraku ebastabiilsus ja sellega kaasnev pessimism enam kaugel.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 11:31
    Otsi:

    Ava täpsem otsing