Malle Eenmaa jätkab kohtuvõitlust

ÄP Online 21. mai 2001, 00:00

Lubergi sõnul on kaebus väga mahukas, sest neid positsioone, millega tema ja ta kaitsealune ei saa ringkonnakohtu otsuse puhul nõus olla, on väga palju.

?Arvame, et kohtul tulnuks kõik fondi liikmed uuesti üle kuulata, kuid millegipärast seda ei tehtud,? märkis ta.

Luberg ütles, et on rida seadusi, mida kohtunikud on seni Eenmaa kohtuasjas vääralt käsitlenud. Ta tõi näiteks asjaõigusseaduse need sätted, mis käsitlevad juriidilise isiku, tema vara ja sellele tekitatud kahju küsimusi.

Vandeadvokaat avaldas lootust, et riigikohus annab kassatsioonkaebuse arutamiseks menetlusloa ja vaatab asja läbi veel enne jaanipäeva. ?Loodan, et keegi kuskil lõpuks usub, et Malle Eenmaa ei valeta,? lausus ta.

Eenmaa ütles, et ootab kohtult sedasama, mis kõik need poolteist aastat ja neli kohtuistungit: et õiglus pääseb võidule.

?See, et kogu loo võtmeks olnud koosoleku protokollid olid võltsitud, peaks tänaseks küll ilmne olema, ja seda, et tema nägi neid esimest korda alles kaitsepolitseis, tunnistas kohtus ka Kaur Nurm,? selgitas Eenmaa.

Seni on ringkonnakohtu üks koosseis endise Maapanga juhi Malle Eenmaa täielikult õigeks ja teine koosseis täielikult süüdi tunnistanud.

Kui riigikohus ei anna kassatsioonkaebuse arutamiseks menetlusluba või jätab viimase ringkonnakohtu otsuse jõusse, ootab Eenmaad poolteise aasta pikkune vanglakaristus ja ta peab tasuma ka kohtu poolt välja mõistetud 29,5 miljonit krooni.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 11:31
    Otsi:

    Ava täpsem otsing