Tallinna Soojus tahab hinda tõsta

Andres Kärssin 21. mai 2001, 00:00

ASi Tallinna Soojus juhatuse esimehe Jaak Ziugovi sõnul esitas ettevõtte energiaturu inspektsioonile eelmisel nädalal taotluse tõsta soojuse hinda, millele inspektsioon peaks tema sõnul vastuse andma paari kuu jooksul. Kuna soojuse hind ei saa tõusta enne kuuekuulist tarbijale etteteatamist, siis on oodata hinnatõusu järgmise aasta alguses.

?Ei tahaks täpsemaid arve välja käia,? ütles Ziugov, viidates võimalusele, et inspektsioon võib neid korrigeerida. Samas lisas ta, et sooja hind üle 10 protsendi ei tõuse. ?Hind jääb kindlasti alla 400 krooni megavatt-tund.?

Energiaturu inspektsiooni peadirektor Märt Ots ei soovinud täpsustada Tallinna Soojuse taotluse sisu. ?Need numbrid võivad veel muutuda,? märkis ta. Pärast 1. juulit on Otsa sõnul võimalik uutest soojahindadest konkreetsemalt rääkida.

?Võib öelda küll, et sooja hind tõuseb,? ütles Ots. ?Üldreeglina madalamale hinnale taotlusi ei esitata.?

Eelmise kuu lõpus pakkus Äripäev maagaasi hinnatõusust lähtudes, et alates uuest aastast võib Tallinna Soojuse tarbijatele ühe megavatt-tunni sooja hind tõusta praeguselt 359-lt 395 kroonile ja ülejäänud soojatarbijatele 349-lt 384 kroonile. Seepeale teatas soojatootja, et 10protsendist hinnatõusu ei tule, sest gaasi hind moodustab vaid 66 protsenti soojuse lõpphinnast.

Jaak Ziugovi sõnul kätkeb praegune hinnatõusutaotlus lisaks kallineva gaasi osale ka muid ettevõtte tegevuses olulisi komponente. ?Remonti on ka vaja teha,? viitas ta sellele, et hoolimata energiaallikate kallinemisest on Tallinna toasooja hind viimased kolm aastat püsinud samal tasemel.

Kokkuhoiupoliitikale on Tallinna Soojust sundinud ka sooja talve tõttu kahanenud müügikäive. 1. juulil alanud praeguse majandusaasta esimesed 6 kuud lõppesid ettevõttele Ziugovi sõnul 60 miljoni kroonise kahjumiga, mis oli planeeritust suurem.

Ziugov ütles, et kolmanda kvartali lõppedes tõusis Tallinna Soojus küll 11 miljoni kroonisesse kasumisse, kuid see number jääb siiski planeeritule rohkem kui 10 miljoni krooniga alla. Viimane kvartal toob soojatarbimise sesoonsuse tõttu taas kahjumit, kuid aasta kokkuvõttes plaanib ettevõte Ziugovi sõnul väikest kasumit.

24. mail kogunev Tallinna Soojuse nõukogu arutab järgmise aasta eelarvet ja palgaastmestiku muutmist, mis toob osale töölistest palgatõusu. Ettevõtte palgafond võrreldes eelmise aastaga ei suurene ning juhtkonda palgatõus ei puuduta, ütles ASi Tallinna Soojus juhatuse liiga Malle Aleksius.

Tallinna linnale kuuluva ASi Tallinna Soojus 1999./2000. majandusaasta netokäive oli 693 mln ning puhaskahjum ligi 50 mln krooni. Ettevõte müüs mullu 1904 gigavatt-tundi soojust.

_________________________

Toasoe kallineb 10 protsenti

krooni MWh eest

2001 359

2002 395*

*Äripäeva arvutus
Allikas: Tallinna Soojus

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 11:31
    Otsi:

    Ava täpsem otsing