A. Le Coq toob turule kandilised pudelid

21. mai 2001, 08:35

A. Le Coq toob peagi turule uue õlle, mis villitakse kaheksakandilisse, keeratava korgiga õllepudelisse.

A. Le Coq Tartu Õlletehase juhataja Tarmo Noobi sõnul peaks Premium Extra, mis on pisut kangem kui kaks aastat tagasi Tartu õlletehase tooteuuenduse avanud A. Le Coq Premium, pakkuma konkurentsi eeskätt Saku õlletehase margile Sack bei Reval, kirjutab Postimees.

«Kindlasti haarab ta osa turgu ka meie pooleliitriselt Premiumilt, aga kokkuvõttes peab ta ikka meie kaubamärki tõstma,» arutles Noop. «See on eksklusiivne toode, ennustan suurt nõudlust.»

0,3-liitrine Premium Extra pudel on vormitud Järvakandi klaasivabrikus. 1921. aastast kuni nõukogude aja alguseni kasutatud koonusjast õllepudelist eristab seda maht (omaaegne pudel mahutas pool liitrit õlut) ning kork - vanaaegse klamberkorgi asemel sulgeb uue pudeli keeratav kork.

Lahjade Ameerika õllede eeskuju järgiva korgi saab keerata maha palja käega ning pärast paari sõõmu uuesti peale nõnda, et kallutades õlu korgi vahelt välja ei jookse.

«Kuiva käega peaks iga täiskasvanud inimene pudeli lahti saama,» hindas Noop. «Loomulikult võib tarvitada ka avajat, see on maitse asi.»

Tarmo Noobi kinnitusel ei seadnud Tartu õlletehas eesmärgiks endisaegse õllepudeli üksühest jäljendamist, sest firma vajas osa tarbijate ligitõmbamiseks väiksemat pudelit. Klamberkorgi kasutamine teinuks Premium Extra nii kalliks, et seda oleksid ostnud vähesed.»

«Premium Extra jaehind kaupluses jääb alla üheksa krooni, vanas stiilis kork lisanuks sellele viis krooni, mis on selgelt palju,» leidis Noop. Ta nentis, et õlletehas ei välista tulevikus klamberkorgi kasutamist, kuid jälgib vähemalt esialgu mõnda aega keeratava korgiga Premium Extra käekäiku.

Premium Extra villimiseks ostis Tartu õlletehas juba käigus olnud firma Krones villimisliinile kolme miljoni krooni eest lisaseadmeid. Kaheksakandilist taarat tehas Noobi sõnul tagasi ei osta, sest õrna keermega pudelite korduv kasutamine seaks ohtu humalajoogi kvaliteedi.

«Kui keerme küljest murdub kas või pisike tükike, läheb õhk pudelisse ja õlu on raisus,» märkis Noop.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing