Ettevõtted jooksevad Nasdaqilt üle New Yorgi börsile

Peeter Koppel 21. mai 2001, 11:33

Käesolev nädal tõotab tehnoloogiakesksele Nasdaqile kujuneda nukraks, kuna uudisteagentuuri Bridge andmetel sel nädalal lahkub Nasdaqilt tema suurima konkurendi juurde New Yorgi börsile tervelt neli ettevõtet.

Esimeseks käesoleva nädala ülejooksikuks on mitte just kõige odavamate käekellade tootja Movado <GR#US.MOV>. Teisipäevaseks lahkujaks on tarkvaratootja Sybase <GR#US.SYBS>, millele kolmapäeval järgneb vanadekodude operaator Sunrise Assisted Living <GR#US.SNRZ> ning neljapäeval järgneb finantsteenuste grupp Unitrin <GR#US.UNIT>. Eelmisel nädalal kaotas Nasdaq oma eelmise aasta kõige edukama IPO Krispy Kreme <GR#US.KKD>, kes oma New Yorgi börsile ülemineku tähistamiseks avas New Yorgi börsi vastas sõõrikupoe ja jagas tasuta ära 40 000 sõõrikut.

?On kahju ettevõtteid kaotada. Me hindame kõiki neid kõrgelt,? ütles David Weild Nasdaqi korporatiivklientide üksusest. Käesoleva nädalal lõpuks on sel aastal New Yorgi börsile Nasdaqilt üle läinud 16 ettevõtet. Weildi hinnangul ei kujune käesoleval aastal üleminemiste tempo aga sugugi nii kiireks kui eelmistel aastatel. 1996. aastal lahkus Nasdaqilt New Yorgi börsile 96 ja 1997. aastal 90 ettevõtet. Lahkumist põhjendatakse enamasti Nasdaqi liigse volatiilsuse ning sellega, et New Yorgi börsil olles on emitendi kaubamärk paremini esile tõstetud.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing