Roomassaare poolsaar tuuleenergeetikute sihikul

21. mai 2001, 08:23

Taani kapitalil põhinev OÜ Roomapark asub uurima, kas on mõtet investeerida mitusada miljonit krooni, et püstitada Kuressaare lähistele Roomassaare poolsaarele generaatorid tuulest elektrienergia tootmiseks, kirjutab Meie Maa.

?Linnavalitsusse tuli firma avaldusega, et nad hakkavad uurima, millistel tingimustel oleks Roomassaare poolsaarel võimalik alternatiivenergiat toota,? ütles Kuressaare linnavalitsuse ehitus- ja planeeringuosakonna juhataja Urmas Lõhmus.

Linnavalitsus ei võtnud Lõhmuse sõnul selles küsimuses vastu mingit otsust, kuid vastuseisu taolisele kavale linnavõimudel ei ole. ?Las nad uurivad ja kui selgub, et kõik asjaolud lubavad, on linna suhtumine ainult positiivne,? kinnitas Lõhmus. ?Pealegi kaasneb projektiga 200?300 miljoni kroonine investeering.?

Roomassaarde tuulepargi loomise võimalusi uuriv OÜ Roomapark on mitmel pool Eestis tuuleenergia tootmiseks ettevalmistusi tegeva ASi Tuulepargid tütarfirma. Tuulepargid kuulub omakorda Taani kontsernile World Wide Wind.

Saaremaal teeb Roomapark koostööd hiljaaegu loodud OÜ-ga Roheline Ring.

OÜ Roomapark juhataja Hannu Lamp lausus, et praegu on midagi konkreetset veel vara öelda. Ta kinnitas, et enne Roomassaarde tuulikute püstitamist ning projekti lõpliku mahu määramist viiakse kohapeal läbi tuulemõõtmised, uuritakse tõsiselt keskkonnamõjusid, täpsustatakse võrguühenduse, elektrienergia müügi tingimusi jne.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing