Starman investeerib "Vaata maailma" projekti 10 miljonit krooni

21. mai 2001, 10:01

Eesti suurim kaabeltelevisioonifirma Starman ühineb Eesti ettevõtete poolt algatatud ühiskonna internetiseerimise projektiga 'Vaata maailma' ning panustab omalt poolt lähema kolme aasta jooksul 10 miljonit krooni, teatas Starmani tegevdirektor Peeter Kern.

'Telekomisektori ühe juhtiva ettevõttena tahab Starman anda oma panuse, et Eesti edu internetiseerumise vallas ei saaks möödanikuks, vaid pidev areng jätkuks,' märkis Kern selgitades põhjuseid, miks Starman liitus 'Vaata Maailma' projektiga.

'Kui viimasel ajal on palju räägitud Eesti ühiskonna üha suuremast kihistumisest ja sellega kaasnevatest probleemidest, siis kindlasti on ka internetiühendusega kaasnev inimeste lihtsam juurdepääs infole ja kaasaegsele oskusteabele üheks faktoriks, mis aitab tagada ühiskonna ühtlasemat arengut,' rääkis ta.

Vaata Maailma on Eesti ettevõtete ja riigi koostöös sündinud suurprojekt, mille eesmärgiks on suurendada oluliselt internetikasutajate arvu ning tõsta sellega Eesti elanike elukvaliteeti ja riigi konkurentsivõimet Euroopas. Vaata Maailma projekti algatasid üheksa Eesti juhtivat ettevõtet: Hansapank, Eesti Telefon, EMT, Eesti Ühispank, IBM, Oracle, Microlink, IT Grupp ja BCS. Firmad on lubanud kolme aasta jooksul investeerida internetiseerimisse rohkem kui 250 miljonit krooni, et koos riigiga viia Eesti internetikasutajate osakaal kolme aastaga Soomest mööda.


Starman on Eesti Kaabellevi Liidu andmetel Eesti suurim kaabeltelevisioonifirma, kelle turuosa ulatub 28 protsendini. Möödunud aasta detsembris omandas Starman 60 % uue põlvkonna telekommunikatsiooniettevõte ComTrade"i aktsiatest, et jõuliselt laiendada oma teenuseid andmeside vallas. Tehingu tulemusena jätkas ComTrade tegevust kaubamärgi 'Starman Internet' all ja pakub Starmani ja STV kaabellevi võrkude baasil interaktiivseid andmeside teenuseid. Tänaseks on ComTrade kasvanud Eesti suurimaks kaabelmodemtehnoloogial põhineva kiire interneti püsiühenduse pakkujaks.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing