Rakvere linn võtab teistele järele

Illar Mõttus 22. mai 2001, 00:00

Sellel suvel tolmab Rakvere kesklinn rohkem kui tavaliselt. Aga linnakodanikud polegi nii pahased, sest kui tänavune suvi välja kannatada, siis võtab Rakvere keskus ka linna ilme ? praegu käib seal hoogne ehitustegevus.

Vene ajal jäi Rakvere linn tänu teda ümbritsevatele tippkolhoosidele ja -sovhoosidele vaeslapse ossa. Kui öeldi Rakvere rajoon, siis mõeldi kindlasti mõnda suurmajandit, mis partei ja valitsuse erilist hoolt nautisid.

Rakvere linna võtsid ümberkaudsed kolhoosnikud vaid kui keskust, kus sai teatris ja kõrtsis käia. Linna käekäik neid ei huvitanud. Võimsa ordulinnuse jalamil laius lagunev agul.

Tänavu aga ehitatakse Rakvere kesklinnas kümnete miljonite kroonide eest ? linn teeb kaotatud aega tasa, võtab järele teistele Eesti ilusatele väikelinnadele.

Kolm aastat tagasi välja kuulutatud linnakeskuse detailplaneeringu konkurss on esimesi tulemusi juba andnud. Valmis Rakvere uus bussijaam. Linnale läks see maksma üle nelja miljoni krooni.

Rakvere linnajuhtide soov oli, et enamiku ehitusi teeks erakapital, eriti kena, kui see tuleks ka väljastpoolt oma maakonda. Praeguseks on kesklinna mujalt tulnuna kaupluse ehitanud ainult Säästumarketi keti omanikud.

Hoopis kohalikud ettevõtjad on agaralt ehitama hakanud. Turuomanik Oleg Gross teeb uut turuhoonet, lähedusse kerkib kohalike ärimeeste Nurme kaubamaja, Ilmar Loite laseb ehitada samasse tänavasse äri- ja büroohoone. Väiksemaid ehitusi tuleb aga veel ja veel...

Järgmisel aastal täitub 700 aastat Rakverele Lüübeki linnaõiguste andmisest. Selleks ajaks peaks Rakvere keskus igatahes rohkem ka linnakeskuse moodi välja nägema.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing