Pruugitud autode müüja pakub ujuvtransportööre

22. mai 2001, 08:55

Vene päritolu 19 ujuvtransportööri seisavad Kohilas konserveeritult reas ja ootavad ostjat. BRC Autokeskus küsib ühe imemasina eest 150 000 krooni, kirjutab SL Õhtuleht.

?Siin nad seisavad,? viipab Ilmar Priimets laoplatsil seisvatele rohekatele amfiibidele. Kohila alevi servas seisvad 19 amfiibmasinat on kaetud presendiga, nende mootorid on konserveeritud ja roomikusüsteemid õlitatud.

?Masinad on head,? kinnitab Eestis Corbexi kaubamärki esindava firma Pruss juht. ?Ainult jõuallikas on kehvapoolne ega vasta ühelegi tänapäeva keskkonnanormile.? Venelased panid amfiibidele tanki T-34 kolmekümnendate aastate lõpus valminud mootorid. See ajab töö ajal välja sellist tossu, et võhik võib kahtlustada tulekahju.

Et firma pole amfiibidega aastaid midagi teinud ja laoplatsil on ruumi tarvis, otsustati masinad 150 000kroonise tükihinnaga maha müüa. BRC Autokeskus võttis asja enda korraldada ning kuulutas müügi välja. Mitu nädalat internetis rippunud kuulutus on kokku toonud mitmeid huvilisi. Üks firma palus amfiibid koguni kuuks ajaks reserveerida. ?Kui nad juuni alguseks välja ei ilmu, siis laseme masinad jällegi müüki,? ütleb Priimets. Mis firmaga tegu, seda ta ei ütle.

Et tegu on strateegilise kaubaga, siis on ujuvtransportööride müügil hulk piiranguid. Näiteks ei tohi sõjakaup sattuda ohtlikesse piirkondadesse ega ebastabiilsetesse riikidesse. ?Pole võimatu, et me lõikame need lihtsalt vanarauaks. Sellest oleks kõige rohkem kahju,? nukrutseb elupõline tehnikamees. ?Mõne amfiibi võiks kas või kaitseväele õppimisvahendiks jätta. Poisid saaksid hea juhtimispraktika.?

Amfiibtransportöörid muretseti algul veekogude süvendamise eesmärgil.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing