Ramsi Turvas lõikas Õisu rabast esimese saagi

22. mai 2001, 09:16

Neljapäeval tegi aktsiaselts Ramsi Turvas Õisu rabas esimese freesturbakorje, millest enamik läheb pärast pakendamist Euroopasse väetiseks, kirjutab Sakala.

?Kümme päeva on õnneks kuiva pidanud ning nüüd sai esimese korje ära teha,? ütles Ramsi Turba töödejuhataja Aldo Parik. ?Alles 5. mail olid madalamad väljad üleujutava Õisu järve vee all.?

30 aastat turbaga töötanud Pariku sõnul saaks järgmise korje teha juba nelja päeva pärast, kui kuiva peab. Ilm on turbakorjamise juures väga tähtis.

Töödejuhataja rääkis, et harilikult on Õisu rabas tööl viis-kuus inimest, kuid turbapätside kuivatamise hooajal tuleb kuni 20 kätepaari juurde palgata.

?Masinad on vanad,? kurtis Parik. ?Nii palju ei jää raha üle, et uusi osta.?

Töödejuhataja sõnul on osa rabas töötavaid masinaid ise tehtud. ?Esiteks on seadmeid osta tunduvalt kallim, teiseks ei pruugi need üldse töökõlbulikud olla,? selgitas ta. ?Raba nagu põldugi tuleb aga pidevalt parandada, sest kui ühe korra vahele jätad, narrib ta sind üheksa korda vastu.?

Ramsi Turba tegevdirektori Kaljo Rattasepa sõnul oli Õisu rabas tehtud korje kogu firma selle aasta esimene.

Ramsi Turvas rendib umbes 100 hektari suurust Õisu raba riigilt. Sealt saadakse peamiselt freesturvast, mida aastas kogutakse umbes 40 000 kantmeetrit. Pätsturvas lisab veel 10 000 kantmeetrit.

Firmal on kokku neli raba ja Õisu on neist üks väiksemaid. Nelja raba peale kokku toodetakse 200 000 kuupmeetrit frees- ja 40 000 pätsturvast.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing