DVD on soodsam laenutusest ?osta?

Inge Rumessen 23. mai 2001, 00:00

Suurima DVD-plaatide valikuga Coca-Cola Plaza Videoplanetisse jääb kuus tagastamata keskmiselt kümmekond DVD-plaati. Plaat maksab poest ostes kuni 500 krooni, laenutus võtab tagatisrahaks aga 300 krooni ja tasuks 50.

Videoplaneti keti omaniku VK Holdingu reklaamijuhi Eneli Kalve sõnul ei ole neil plaanis tagatist tõsta, sest see läheks kliendile liiga kalliks. Lähiajal on hoopis plaanis kasutusele võtta Videoplaneti kliendikaardid mis vabastab tagatise maksmisest ja viib videolaenutuse ettevõtte hinnangul Euroopa tasemele.

Juhatuse esimees Ivar Vendelin prognoosis, et juba aasta pärast on DVDde hinnad langenud 250?300 kroonile, sest ka DVD-mängijate hinnast on paari aasta tagusega võrreldes järele jäänud vaid kolmandik.

?Laenutuste populaarsus suureneb endiselt,? rääkis Vendelin. ?Igal pool sellistel turgudel, kus inimesed ei jõua endale osta 400kroonist DVDd või 200kroonist videokassetti, eelistatakse ikkagi laenutada.?

Võrreldes eelmise aasta nelja kuuga on VK Holdingu videofilmide müük tõusnud 20% ja laenutus 55%. Ettevõtte hinnangul on mõlemad arvud suurenenud osaliselt DVD turuletuleku tõttu. ?Laenutustegevus on oluliselt aktiviseerunud tänu hulga uute laenutuste tekkele,? ütles Kalve.

Videoplaneti klienditeenindaja sõnul on siiski puuduseks veel DVDde väike valik.

Pärnu maanteel asuva Laseringi poe juhataja Hiie Nurme rääkis, et kui eelmisel aastal oli müüdud videokassettide ja DVDde suhe üks kaheksale, siis selle aasta esimeste kuudega on suhe üks viiele. ?Kuigi inimesed ikka raatsivad järjest enam DVDdele kulutada, mis näitab, et ka DVD-mängijaid on ostetud, on plaatide hind siiski veel liiga kõrge tavaostjale,? rääkis Nurm.

Praegu on DVD-turg jaotatud maailmas kuueks regiooniks. Eesti kuulub koos postkommunistlike riikide ja Indiaga viiendasse regiooni. ?See süsteem on loodud selleks, et kui Ameerikas toimuvad esilinastused varem, siis ei asetaks see näiteks Saksamaad või mõnd muud riiki keeleerinevuse tõttu ebavõrdsesse seisu ingliskeelsete riikidega,? selgitas Vendelin. Ameerika kuulub näiteks esimeese ja Euroopa teise regiooni.

Seega, kui 5. avenüül soetada endale DVD, võib suhteliselt tõenäoliseks osutuda, et see kodus DVD-mängijasse toppides pilti näitama ei hakkagi. Vendelini sõnul on olemas küll ka multiregionaalseid mängijaid ning tulevikus peaks ikkagi ajutiselt loodud regioonide süsteem kaduma.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing