Fordi maine võib sattuda löögi alla

Kuigi General Motorsilt maailma suurima autotootja tiitlit võita üritava Fordi otsus kutsuda tagasi 50 000 Ford Explorerit ettevõtte lähikvartalite majandustulemusi ei mõjuta, võib selle mõju avalduda hiljem ettevõtte maine langusena, teatab uudisteagentuur Dow Jones.

Ford teatas nädalavahetusel hulga Explorer-tüüpi maasturite tagasi kutsumisest, sest 7 protsendil neist võib kummides tootmisliini vea tõttu olla sisselõikeid. Fordi jaoks suurt majanduslikku kahju siiski ei too, sest see läheb maksma mõned miljonid dollarid, mis sellise suurusjärgu ettevõtte jaoks on suhteliselt väike raha. Samas analüütikud muutuvad üha murelikumaks sest eelmainitud eksess ei ole Ford Exploreriga esimene.

Sellele eelnevalt on neid olnud juba kaks. Sellega seoses Credit Suisse First Boston näiteks alandas Fordi suhtes antud soovitust andes uue soovituseks ?hoia.? Varem oli Fordi suhtes olnud tugev ostusoovitus. Otsust põhjendati sellega, et tugevas konkurentsisituatsioonis ja automüügi vähenedes on Ford kaubamärgina sattunud tugeva surve alla.

Hetkel kuum