Vähe hooldust vajav metallmööbel sobib kontorisse ja elutuppa

Indrek Allmann 23. mai 2001, 00:00

Valdavalt leiab kontorimaastikul metallmööblit vaid erinevates disaini- ja arhitektuuribüroodes. Siiski on see hakanud sealt tasapisi levima ka teistele aladele. On selle põhjuseks taas moes oleva kroomi kargus või mõni eelpool loetletud põhjustest, ei oska öelda.

Laias laastus võib metallmööbli jagada kaheks ? terasvarrastest kokkukeevitatud traatsõrestikmööbel ja erinevatest karp- ja lehtterastest kokkumonteeritav, enamasti värvitud metallmööbel.

Terasvarrastest kokkukeevitatud traatsõrestikmööblit iseloomustab kerge monteeritavus ? tavaliselt pole montaa?i juures tööriistu vaja. Samuti nõuab ta vähe hooldust: võre peale tolmu peaaegu et ei kogune.

Tavaliselt koosneb selline mööbliese kahest põrandale toetuvast külgseinast ja nende vahele kinnituvatest riiulitest ja/või torudest. Visuaalselt on traatsõrestikmööbel kerge ja a?uurne, lastes esile tõusta esemetel, mis asuvad riiulitel. Kombineerides traatsõrestikraami klaasi või mõne muu plaatmaterjaliga, on võimalik luua ka erinevaid töötasapindu.

Teine süsteem, karp- ja lehtterasest kokkumonteeritav metallmööbel, on pisut jämedakoelisem, mõjudes tugevama ja tööstuslikumana. Põhiliselt on turul levinud erinevad garderoobi-, arhiivi- ja jooniste kapid ning riiulid. Selle süsteemi töökohtasid iseloomustab hea ergonoomiline lahendus, mis tähendab, et töökohal on palju reguleerimisvõimalusi, nad võimaldavad paigaldada erinevatele kõrgustele monitorialuseid, riiuleid jms. Kuna töökohta võib ehitada samal raamil päris kõrgeks, on see süsteem ka ruumisäästlik.

Kes metallmööblit müüb ja kui palju see maksab? Kõige odavamad on teadagi kodumaised tootjad. Oma välismaistele konkurentidele jäävad nad alla ehk vaid sortimendi poolest. Tuntumatest kohalikest tootjatest võiks nimetada KITmani ja Falkonetti, kes pakuvad põhiliselt erinevaid kapisüsteeme ja riiuleid.

Kel pisut enam raha, võib pöörduda Kinar Grupi esindatava Baltoni (Rootsi) valiku poole, kus võib leida vägagi põnevaid traatsõrestikmööbli lahendusi nii koju kui kontorisse. Väidetavalt samast tehasest on välja kasvanud üksus, mis toodab analoogset mööblit piiratumas sortimendis pisut soodsama hinnaga (Eesti esindaja Meediagrupi OÜ).

Saksa metallmööblit toob vägagi suures valikus maale OÜ Timali. Soome metallmööblit esindab kohalikul turul Metkall.

Võrreldes traditsioonilise kontorimööbliga on metallmööbel tavaliselt pisut kallim. Samas on võimalik traatsõrestikmööblist kokku panna komplekte, mille hind tuleb puitlaastplaadist valmistatud mööblist isegi odavam. Lisana saab kaasa kõik alguses välja toodud omadused.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing