100 mln ootamas otsust

ÄP Online 24. mai 2001, 00:00

Kokku on GB Railways valmis investeerima kümne aasta jooksul Edelaraudteesse 1,7 miljardit krooni.

Morgan ütles, et kohtus üleeile erastamisagentuuri juhi Jaak Liivikuga ja loodab erastamislepingu alla kirjutada 1. augustil. Tallinna saabus ta enda sõnul selleks, et vaadata läbi Edelaraudtee äriplaanid ja investeerimiskavad. ?Investeerime Eestisse sellepärast, et meile meeldib siin ja raudteeäri on meie tegevusala, ehkki suurt tulu see ei tõota,? selgitas Morgan.

Reisirongiliikluse osalise taastamise kohta ütles Morgan, et on valmis lisama kaks rongi juba sel suvel, kuid selleks on vaja 30 päeva ettevalmistusteks. Eeltingimuseks on aga valitsuse otsus 19,3 miljoni krooni eraldamise kohta selleks aastaks.

Edelaraudtee juhatuse liige Henn Ruubel lisas, et jõudis 14. mail teede- ja sideministeeriumiga ühele seisukohale, kuidas reisirongiliiklust taastada, ja loodab, et valitsus leiab selleks ka raha.

Jim Morgan ütles, et brittide raudteefirma on huvitatud ka EVR Ekspressis osaluse omandamisest ja nad teevad omavahel koostööd.

Morgan on kohtunud neis küsimustes EVR Ekspressi osanike Marcel Vichmanni ja Tiit Pruuliga. EVR Ekspress teostab rahvusvahelisi reisivedusid.

?Teeme EVR Ekspressiga koostööd juba mitu aastat ja soovime seda jätkata ka tulevikus,? ütles Morgan ja kinnitas, et huvi on mõlemapoolne.

Mingeid kirjalikke kokkuleppeid Edelaraudtee koostöö kohta EVR Ekspressiga pole Morgani sõnul sõlmitud. Edaspidi soovib GB Railways omandada praegu Eesti riigile kuuluvad EVR Ekspressi aktsiad, kinnitas Morgan.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 11:32
    Otsi:

    Ava täpsem otsing