ETV on seitsme aastaga neelanud pool miljardit krooni

23. mai 2001, 16:41

Valitsuselt suuremat laenugarantiid väljapressiv ETV on alates 1994. aastast saanud riigilt toetust üle 500 miljoni krooni.

1994. aastast alates on aasta-aastalt ETVle antav riigipoolne toetus suurenenud, sellest ajast alates on avalik-õiguslik televisioon teeninud lisaks reklaamiraha kokku 346 miljonit krooni.

Viimased aastad on ETV maksumaksjate toetusest hoolimata vaevelnud majandusraskustes ja pidevalt on suurenenud ka nõudmised riigi rahale.

Valitsus otsustas teisipäevasel istungil anda riigigarantii ETV 37 miljoni krooni suurusele laenule. Seepeale teatas ETV juhatuse esimees Aare Urm, et kui valitsus ei anna riigigarantiid ETV vähemalt 45 miljoni kroonisele laenule, siis lõpetatakse jaanipäevast saadete edastamine.

?Ma ei kujuta ette, et niimoodi räusatakse, ega kellelgi pole praegu kerge,? nentis ringhäälingunõukogu liige Ignar Fjuk. ?Erakanalid loevad igat senti, tundub, et ETV seda ei tee. ?

Fjuk märkis, et ETV sulgemise saab otsustada ainult seadusega. ?Kui ETV juht räägib saadete lõpetamisest, siis võib järeldada, et tegu on puhta provokatsiooniga,? märkis Fjuk, kelle hinnangul pole ETVle mingit põhjust rohkem raha anda.

?Seda ei saa nimetada väljapressimiseks,? väitis ETV reklaamidirektor Rivo Saarna. ?Me ei taha mingit tagastamatut abi või millegi kinnimaksmist, meil on omal plaan lahenduste leidmiseks olemas, aga meil ei võimaldata seda realiseerida.?


Saarna kinnitusel on kohe vaja 45 miljonit krooni laenude refinantseerimiseks. Majandusliku efekti annaks tema sõnul aga alles 77 miljoni krooni suurune laen.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing