Eestil vältimatu arstiabi osutamise leping nelja riigiga

23. mai 2001, 11:41

Eestil on vältimatu arstiabi osutamise lepingud sõlmitud Soome, Rootsi, Läti ja Leeduga, teatas haigekassa avalike suhete nõunik Kaja Tampere.

Tampere sõnul tähendab see, et ajutiselt nendes riikides viibiv Eesti haigekassas kindlustatud inimene saab nendes riikides vältimatut arstiabi samadel tingimustel ja korras nagu vastava riigi elanik.

Samaväärsetel alustel Eesti kindlustatutega saavad ka ajutiselt Eestis viibivad Soome, Rootsi, Läti või Leedu elanikud vajalikku vältimatut arstiabi.

Selleks, et vajadusel loetletud riikides vältimatut meditsiinilist abi saada, peab reisile kaasa võtma ja sealsele raviasutusele esitama mõned vajalikud dokumendid:

Soomes Eesti haigekassa poolt väljastatud vormikohane tõend EST/FIN 4 (väljastatakse haigekassakaardi ja passi esitamisel piirkonna haigekassast).

Rootsis Eesti pass või mõne teise riigi kodaniku pass, milles on Eestis kehtiv elamisluba ning samuti haigekassa poolt väljastatud vormikohane tõend (väljastatakse haigekassakaardi ja passi esitamisel piirkonna haigekassast).

Lätis ja Leedus piisab Eesti passist või mõne teise riigi kodaniku passist, milles on Eestis kehtiv elamisluba

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing