Canoni printer kasutab kogu tindi

Indrek Kald 24. mai 2001, 00:00

Uuel Canonil on eraldi tindimahutite süsteem, mis tähendab, et ühe tindi lõppemise korral tuleb välja vahetada vaid üks konkreetne tindimahuti. Muud värvi lõpuni kasutamata tinte ei pea mahutite vahetuse korral ära viskama. Seega kasutatakse ära peaaegu iga tindipiisk.

Kokkuhoidu võimaldab ka uudse printeri teine omadus ? tindikoguse indikaatorid annavad teada iga tindi lõppemisest ja peatavad printeri, kui allesjäänud tindikogusest ei piisa lehekülje trükkimise lõpetamiseks. See omakorda välistab poolikute lehekülgede väljaprintimise.

Oma eelkäijaga võrreldes on uue A4 formaadis printeri positiivne omadus ka see, et väljatrükil võtab ta lehti järjest ette, sarnanedes nii koopiamasinaga. Tavaline printer teeb kahe lehe vahele väikese pausi.

Canon kasutab uue printeri juures niinimetatud piiskmodulatsiooni tehnoloogiat, mille nad ise leiutasid. Sellega saavutatakse optimaalne trükikvaliteet tänu erineva kuju, suuruse ja värviga tindipiiskade kasutamisele. Madalama värviküllastusega piirkond kaetakse lehel väiksemate piiskadega ja vastupidi, mille tulemuseks on tõetruumate värvidega väljatrükid.

Standardvarustuses uus Canoni printer trükib kiirusega kuus must-valget ja neli värvilist lehte minutis. Lisavarustuses saada olev musta tindi kassett suurendab töötempot üheksa leheni minutis. Värvigraafika trükkimisel on kiirus kaks lehte minutis. Kodukasutajale mõeldud neljavärvisüsteemiga printer võimaldab teha ka eriefekte, mis aitab fotosid otse arvutis töödelda. Näiteks piltidel olevate värvide muutmiseks kulub Canoni teatel vaid mõni sekund.

Ühtlasi täidab uus printer lauaskanneri ülesandeid. Lisavarustusse kuuluv skannerikassett muudab printeri värviskanneriks reolutsiooniga 720 punkti tolli kohta. Skaneerimiseks ja trükkimiseks peab aga kassette vahetama. Must-valgekassett peab vastu umbes 420 lehekülge, värvilised 340 lehte, kui arvestada lehepinna trükivärviga kaetuseks viis protsenti.

Canon BJS-400 kasutab pabereid formaadis A4, A5, B5, samuti ümbrikke ja erimääranguid. Materjaliks sobivad tavapaberi kõrval ka läikfotopaber ja lüümikud.

Uus printer ühildub Windowsi versioonidega 95, 98, 2000, Millennium, samuti NT 4.0 ja Mac?iga. Printeri saab ühendada arvutiga nii paralleelliidese kui ka USB-liidese (ainult Win98) kaudu. Arvuti miinimumnõudeks on 486, sellel peab olema CD-ROM seade.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 11:32

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing