Eurovisiooni lauluvõistlus jäägu ETV luigelauluks

24. mai 2001, 00:00

Tanel Padari ja Dave Bentoni võit Kopenhaagenis langes kui taeva kingitus võlgades sipleva Eesti Televisiooni peadirektori Aare Urmi sülle ? Urm kasutab seda ära, et sundida valitsust järjest suuremaid summasid eraldama, järjest suuremaid laene garanteerima. Äripäev loodab koos TV3 programmidirektori Jüri Piheliga, et Eestile läheb Eurovisioon selleks liiga palju korda, et lasta sel ühe võlgades sipleva organisatsiooni ebamajanduslikkuse päästerõngaks saada.

Äripäeva arvates võiks Eurovisiooni lauluvõistluse läbiviimine jääda ETV luigelauluks ? järgneva aasta jooksul tegelgu ETV ainult võistluse korraldamisega ning paralleelselt sellega tuleb valmistada ette ETV müüki.

ETV allakäiku ei ole suutnud pidurdada ei suuremad rahasummad riigieelarvest, ei juhtkonnavahetused, ei töötajate koondamised ega audiitorite uuringud/soovitused edasiseks tegutsemiseks. Järjekordne ETVs küpsev kriis töötajate ja juhtkonna vahel üksnes kinnitab meie arvamust.

Ei ole enam mõtet raisata rohkem raha selle organisatsiooni ümberkorraldamiseks ega veel vähem liitmiseks Eesti Raadioga ? see on juba praktikas järeleproovitud etapp, mis mingeid tulemusi ei andnud.

ETV d eelistab 12?74aastastest televaatajatest alla veerandi, 23,2. Seda on vähe õigustamaks avalik-õigusliku televisiooni säilitamist ning maksumaksjate raha kulutamist just selle telekanali ülalpidamiseks.

Vähesed tõsiseltvõetavad pooltargumendid riigieelarvest finantseeritava telekanali säilitamiseks räägivad eesti kultuuri ja iseseisvuse jätkumisest. Ent teised Eesti telekanalid saaksid sama ülesandega samuti hakkama ja seda paremini, kui reklaamitulu jaotuks vaid erakanalite vahel.

ETV kui avalik-õigusliku institutsiooni küündimatus avaldus eriti ilmekalt just seoses Eurovisiooniga. Meeleldi jätaks sellegi ürituse läbiviimise mõne teise kanali hooleks ? TV3 on juba andnud märku enda valmisolekust, kuid üksnes ETV on siinmail Euroopa Ringhäälingute Liidu (EBU) liige. Teised kanalid ei jõuaks ilmselt võistluste korraldamiseks EBUsse. Kui jõuakski, ei tagaks see luba võistlust korraldada ? on rida tingimusi, millele nad ei vasta (nt omasaadete osakaal). Pealegi on konkurendid, nt Malta, juba ootamas ? äkki ei saa Eestist asja.

Eestist peab asja saama ? parimat võimalust riigile reklaami teha annab otsida. Valitsus on põhimõttelise nõusoleku võistlust toetada andnud ? 29. maiks, mil tuleb EBU-le oma valmisolekust teatada, on vaja vaid riigi garantiid. Täpsest toetussummast saab rääkida siis, kui võistluse eelarve on paigas. Vaevalt jätavad sponsoridki sellisele üritusele toeks tulemata. Ja ligi poole kulutustest katab EBU. Raha pärast asi katki ei jää.

Tundub, et Eurovisiooni võib nurjata üksnes skandaali valla päästnud ja jaanipäevaks telepurgi pimendada lubanud Urm. Selle vea saab parandada ringhäälingu nõukogu ja Eurovisiooni eeltöid juhib keegi teine.

_________________________________________________________

ETVsse maetud pool miljardit krooni

TV3 valmis ise Eurovisiooni korraldama

juhtkirja taustainfo: Segadus Eurovisiooniga

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 11:32
    Otsi:

    Ava täpsem otsing