Täiendavad rongid ei pruugi alustada juulis

24. mai 2001, 08:12

Edelaraudtee Kagu-Eesti liinide osaliseks taastamiseks 1. juulist peab valitsus koos riigikoguga lisaraha leidma hiljemalt järgmise nädala lõpuks, sest rongifirma tahab liinide käivitamiseks etteteatamisaega. Tõenäosus, et selleks ajaks lepinguni jõutakse, on aga väike, kirjutab Postimees.

Edelaraudtee juhi Henn Ruubeli sõnul vajavad Tartu ja Kagu-Eesti liinidele pandavad kaks rongi eelnevalt hooldamist ning sinna on vaja komplekteerida uued meeskonnad, mis võtab aega vähemalt 30 päeva.

Rongidele on tarvis teha täiendavat hooldust, et need vastaksid kõigile nõuetele. Uued töötajad peab Edelaraudtee palkama aga kevadel vallandatud inimeste hulgast, sest nii nõuab Ruubeli kinnitusel seadus.

Praeguste kavade kohaselt lisanduks juulist üks rongipaar Tallinna-Tartu liinile, mis sõidaks iga päev ka Valka, ning rong hakkaks taas sõitma ka Tartu-Orava liinil. ?Meie tahame riigilt kindlust, et aasta lõpuni täiendavate liinide käigushoidmiseks vajalikud 19,3 miljonit krooni meile ka antakse.?

Riigikogu majanduskomisjoni reformierakondlasest esimehe Andres Lipstoki sõnul on pall praegu valitsuse käes, kes peab otsustama, kas 19,3 miljoni krooni eraldamist toetada või mitte.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing