Töötajad põgenevad Coca-Cola Eesti esindusest

24. mai 2001, 08:56

Coca-Cola Eesti esindusest lahkuvad parimad töötajad, kes ei talu firma peadirektori Walter White"i suhtlemisstiili, kirjutab Eesti Ekspress.

Coca-Cola Eesti kontor otsib lehekuulutuste kaudu uusi töötajaid. Samas põgenevad maailma ühe mõjukaima kaubamärgiga ettevõtte tütarfirmast Eestis parimad töötajad. Põhjuseks autoritaarse juhtimisstiiliga peadirektor Walter White, kes saabus Eestisse Moskvast septembris 2000.

Tegelikult pidi kolm aastat Moskvas rühmanud 67aastane mees juba pensionile saadetama, aga siis selgus, et 1999. aasta tõi Eesti Coca-Colale 20 miljonit krooni kahjumit. Müüginäitajad vähenesid ka Lätis ja Leedus.

See oli kohalikule kokakoolale katastroof, sest aasta varem oldi Eestis paarikümne miljoniga plussis. Seetõttu leiti Coca-Cola peakorteris Atlantas, et kui White suutis juba Moskvas müüginumbreid tõsta, suudab ta seda ka kuskil väikses Balti kubermangus, seisab Ekspressis.

Moskvas hingati seepeale kergemalt. Kui mõni aeg tagasi käis Eestis Coca-Cola Austria haru üks juhtivaid tegelasi, rääkis ta, kuidas Viinis lakutakse siiamaani haavu, mida White oma diktaatorliku juhtimisstiiliga jättis. Sama kinnitavad venelased. Ja on õnnelikud, et White"ist lahti said.

White omakorda on Eestis oleku üle rõõmus ega kavatse siit niipea ära minna. Hiljuti pikendas Atlanta White"iga lepingut.

Uue peadirektori juhtimisel on karastusjoogi müüginäit taas tõusma hakanud ja karm kokkuhoiupoliitika on kandnud vilja. Arvud on Atlantale tähtsad, mitte see, et müügiedu toimub firmas kultiveeritava psüühikaterrori arvelt.

Tänaseks on Coca-Cola Eesti haru marketingi ja müügi osakonnast lahkunud kümmekond inimest. Mitmed peavad sama plaani.

Ühe Eesti Coca-Cola töötaja sõnul järgib White"i juhtimisstiil kindlat järjepidevust: viia talle ebasoovitavad või ebameeldivad inimesed sellise taluvuspiirini, kus nad ise lahkumisavalduse kirjutavad. White ei lase kedagi lahti. Ta on kindel, et firma ukse taga on järjekord uutest ja huvitavatest inimestest, kes hakkavad kohe suuri tegusid korda saatma ja mägesid liigutama.

Coca-Colast Ekspressil kommentaare saada ei õnnestunud. Peadirektor Walter White viibib Atlantas ja teised töötajad on koosolekutega hõivatud.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing