24 mai 2001

Börsiülevaade: aktiivsus jätkub, Telekomi aktsia liikumas 90 krooni all

Euroopas valitsev pühade meeleolu täna Tallinna börsi ei häirinud ning hoogne kauplemine turul jätkus. Börsi aktiivseim Eesti Telekomi aktsia iseloomustas börsi trendi, liikus päevasiselt koguni 90 krooni vahetus läheduses.

Kuigi tänase kauplemispäeva alguses hakati eelnevate päevade tõusude arvelt kergelt kasumit välja võtma, pöördus trend küllalt kiiresti tõusvaks viies suure osa börsil noteeritud aktsiaid päeva lõpuks mõõdukalt plussi.

7,6 mln krooni eest kaubeldud Eesti Telekomi <GR#EE.ETL> aktsia kõikus päeva jooksul 85 ja 89,50 krooni vahel, sulgudes 88 kroonil ehk 3% eilsest sulgemistasemest kõrgemal.

Viimase seitsme nädala jooksul 36% üles liikunud aktsia peamine põhjuseks on see, et välisbörsidel on investorite meelestatus muutunud märgatavalt positiivseks.

Ühispanga maakler Märt Helmja sõnas Äripäevale, et Eesti Telekomi aktsiat veab üles kohalik ostuhuvi, millest on ära ehmatanud isegi Londonis Eesti Telekomi GDR-dega kauplejad.

Kohalike investorite peamine paeluja on eile aktsionäride üldkoosolekul heakskiidu saanud dividendid. Samuti usuvad investorid, et aktsiahind jätkab aasta lõpuni üles liikumist. See on kahandanud aktsia likviidsust ja vedanud ka aktsiahinda üles, tõdes Märt Helmja.

Positiivne mõju kandus ka ülejäänud väärtpaberitesse.

Hansapanga <GR#EE.HP> aktsia sulgus 156 kroonil ehk 0,5% kõrgemal eilsest tasemest.Turul spekuleeritakse, et panga suuromaniku Swedbanka ja Ühispanga omaniku SEB juhatuste kohtumisel selle kuu lõpus pannakse paika see, kumb Eesti pankadest müüki läheb.

Üle väga pika aja tekkis kellegil huvi XXL.EE aktsia vastu.

10 tehingu käigus sulgus aktsia 7 kroonil ehk 16,7% kõrgemal viimasest sulgemishinnast.

Hetkel kuum