24. mai 2001 kell 7:12

Hans H. Luik: ma ei annaks Mõõdukatele raha

Ma ei annaks tänasele Mõõdukate parteile küll rohkem raha käsutada, kinnitab tänase Eesti Ekspressi arvamusloos lehe suuromanik Hans H. Luik.

Esiteks kardan ma, et mõõdukas majandusminister Mihkel Pärnoja kütaks täiendavad miljonid kohe (Eesti Raudtee erastamist nõustanud) GIBBile. Teiseks aga on Eestis täna niigi kaks kihti, kes mittemillegi eest tahavad õige palju saada. Üks on viimase viie aasta jooksul hirmjõukaks paisunud allmaailm. Ja teine on kiiresti tugevnev riiklik ja kohalik bürokraatia, põhjendab Luik.

Tallinna reformarid ei julge selgelt välja öelda, mis neile Mõisa linnavalitsuses vastu hakkab. Ei julge, sest see paljastaks kõigi linnaametnike meetodeid meie ühise vara haldamisel.

Toivo Jürgenson ei julge välja öelda, mil viisil rikastusid Ruth Martin ja Enn Sarap, sest paljastused ootaksid siis Jürgensoni enda meeskonda.

Poliitikud ei tahagi selgeks teha, kuhu kadusid kümnete miljonite suurused summad Hüvitusfondi ja Ühispanga tehingutes, sest kes siis toitvat kätt hammustab!

Ametnikud ei ütle ühiskonnale, kui kalliks läheb nende kaudu ühise vara ümberjagamine, kuid tervitavad kuumalt sotsdemokraatide ideed riigieelarvet paisutada, kirjutab Hans H. Luik oma tänases kolumnis.

Hetkel kuum