Stockmann kasvatas käivet 15%

Andres Kärssin 25. mai 2001, 00:00

Tallinna Stockmanni juhataja Maisa Hakola sõnul ei saa ta öelda täpsemalt kaubamaja majandusnäitajaid, sest kontsern avaldab neid ainult konsolideeritud kujul. ?Kaubamajade käive kokku kasvas esimeses kvartalis 4 protsenti,? lausus ta. ?Meil oli kasv palju suurem, tõustes üle 15 protsendi.?

Stockmanni kaubamajade divisjoni käive esimeses kvartalis oli ettevõtte börsiteate põhjal 2,6 miljardit krooni, seejuures Soomest väljaspool asuvate kaubamajade osakaal kasvas käibes 13%-lt 14%-le. Arvestades kaubamajade proportsioone eelmise aasta müügitulemuses, kus Tallinna Stockmanni osakaal oli 5 protsenti, siis ulatus siinse kaubamaja kolme esimese kuu käive kokku hinnanguliselt 130 miljoni kroonini.

Hakola ütles, et käibe kasv põhineb nii inimeste ostujõu kasvul kui ka sellel, et eelmisel aastal valminud korrustele on tänavu lisandunud uusi kaubamärke, mida kaubamajas varem ei müüdud.

Tallinna Stockmann remontis hiljuti toidukaupade osakonna ning loodab seal läbimüügi kasvu. ?Selles valdkonnas on Tallinnas praegu konkurents kõige suurem,? tõdes Hakola.

Endine ASi Tallinna Kaubamaja juhatuse liige ning praegune A-Selver ASi juhatuse esimees Urmo Vallner ütles Stockmanni kaubamaja hinnangulist kvartalikäivet kommenteerides, et ta oleks eeldanud suuremat numbrit. ?Nende ruutmeetrite pealt, mida käsutatakse, peaks rohkem saama,? märkis ta.

Samas siiski möönis Vallner, et hinnangutes ei tohi unustada Stockmanni toiduosakonnast remondi tõttu saamata jäänud käivet.

Tallinna Kaubamaja kontsern sai tänavu esimeses kvartalis auditeerimata andmeil 298,5 miljoni kroonise käibe juures 5,9 miljonit krooni kahjumit.

Võrreldes sama ajavahemikuga mullu kasvas ettevõte käive 32 protsenti.

Vallner ütles börsireeglitele viidates, et ei saa kontserni kogunäitajatest, arvestamata Selvereid ja Tartu kaubamaja, eraldi välja tuua Tallinna kaubamaja tulemusi, mida saaks kõrvutada Stockmanni omadega.

Eelmisel aastal oli Stockmanni kaubamajade käive kokku 11,2 mld krooni. Tallinna Stockmanni käive ulatus hinnanguliselt 560 miljoni kroonini, mis jäi tunduvalt alla plaanitud 800 miljonile kroonile.

Lisaks Tallinnale on Stockmann väljaspool Soomet esindatud Moskvas ja Peterburis, kontsern plaanib ehitada kaubamaja ka Riiga.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing